sobota,

Parafia NMP Królowej Polski

w Stróżach

33-331 Stróże 38 (tel. +48 18 44 51 887) e-mail: stroze@diecezja.tarnow.pl

Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości na stronie parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Stróżach. Znajdują się tutaj informacje o naszej wspólnocie związane zarówno z jej historią jak i z aktualnymi wydarzeniami. Cieszymy się, że stanowią one pomoc dla wszystkich zainteresowanych życiem religijnym naszej parafii.

Z ŻYCIA PARAFII

7 października 2017 r.w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w 100. rocznicę Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawiciele naszej parafii uczestniczyli w modlitwie różańcowej dookoła Polski.