Menu

Dzisiaj jest

środa,
16 stycznia 2019

(16. dzień roku)

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5385428

Statystyki

statystyka

Zegar

Parafia NMP Królowej Polski

w Stróżach

 33-331 Stróże 38 (tel. +48 18 44 51 887) e-mail: stroze@diecezja.tarnow.pl

 Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości na stronie parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Stróżach. Znajdują się tutaj informacje o naszej wspólnocie związane zarówno z jej historią jak i z aktualnymi wydarzeniami. Cieszymy się, że stanowią one pomoc dla wszystkich zainteresowanych życiem religijnym naszej parafii.

Z ŻYCIA PARAFII

24 listopada 2018 r. podczas Mszy świętej sprawowanej w Bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie – Ksiądz Dziekan Bolesław Bukowiec – ustanowi nowych lektorów dla naszej parafii. Kandydaci do posługi lektora przygotowywali się uczestnicząc w dekanalnym kursie lektorskim.

18 listopada 2018 r. młodzież przygotowująca się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z okazji 104. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, nawiedziła Sanktuarium Błogosławionej w Zabawie i uczestniczyła w drodze krzyżowej wiodącej szlakiem jej męczeństwa.

17 listopada 2018 r. w Grybowie odbyły się dekanalne eliminacje do Mistrzostw LSO Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej. Lektorzy z gimnazjum obronili tytuł mistrzów dekanatu.

11 listopada 2018 r. w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości w naszym kościele przeżywaliśmy uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę, którą poprzedził program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. B. Chrobrego w Stróżach.