sobota,

Czytania:

• Ewangelia:

Chrzest

1. Chrzty odbywają się w drugą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.30

2. Chrzest prosimy zgłosić 10 dni wcześniej.

3. Zgłaszający Ojciec lub Matka przynosi ze sobą Akt urodzenia dziecka z USC oraz świadectwo ślubu Kościelnego rodziców jeśli był zawierany poza parafią.

Sakrament Bierzmowania

Przygotowanie do Bierzmowania odbywa się przez okres całego roku szkolnego. Obejmuje katechezy, a przede wszystkim udział w niedzielnej, światecznej, I-szo czwartkowej i I-szo piątkowej Mszy św.
Szczegóły dotyczące przygotowania do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej - u duszpasterzy.
Sakrament Bierzmowania w naszej parafii jest udzielany młodzieży kjlas III-cich Gimnazjum.

Sakrament Małżeństwa

• Małzeństwo sakramentalne można zawrzeć w dwóch równorzędnych formach: - Pierwsza, nazywana potocznie "po staremu" polega na tym, że narzeczeni najpierw zawierają związek cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego, a potem małżeństwo sakramentalne w kościele. - Druga, nazywana "konkordatową" polega na tym, że narzeczeni zawierają małżeństwo tylko w kościele i ten akt pociąga za sobą zarówno skutki cywilno - prawne jak i religijne. Małżeństwo można zarzeć w parafii narzeczonej lub narzeczonego, jeśli zaś maiłaby być to inna parafia, należy mieć zgodę proboszcza parafii narzeczonej bądź narzeczonego. Narzeczeni zamierzający zawrzeć związek małżeński powinni zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej przynajmniej na trzy miesiące przed planowaną datą zawarcia małżeństwa i umówić termin spisania protokołu przedślubnego.
  • Zgłaszając się do protokołu przedślubnego narzeczeni powinni mieć ze sobą: 1. Dowód osobisty; 2. Świadectwo Chrztu św. (wydane nie wcześniej niż dwa miesiące przed zgłoszeniem się do kancelarii parafialnej). Świadectwo Chrztu powinno zawierać informację o fakcie Chrztu, o przyjęciu Sakramentu Bierzmowania, a także o stanie wolnym, tzn. czy wcześniej nie był zawarty ślub kościelny z inną osobą; 3. Świadectwo z nauki religii z ostatniej klasy szkoły podstawowej i średniej; 4. Kurs przedmałżeński.
  • PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO W GRYBOWIE - DLA MAŁŻONKÓW: W II niedzielę miesiąca, godz. 7.30 - 9.30 - DLA NARZECZONYCH: I. SPOTKANIE: w I i III sobotę miesiąca godz. 16.00 II. SPOTKANIE: w każdą środę godz. 17.00 - 18.00; III SPOTKANIE:  po umówieniu się  - DZIEŃ SAKUPIENIA DLA NARZECZONYCH: w każdą I Niedzielę miesiąca o godz. 14.00 w Kościele.

Namaszczenie Chorych

Przyjmujemy w poważnej chorobie, udając się na operację, w podeszłym wieku. Jak pozostałe sakramenty, przeznaczony jest on wyłącznie dla żyjących. W naszej parafii okazja do sakramentu namaszczenia jest z racji Światowego Dnia Chorego, podczas rekolekcji wielkopostnych, odwiedzając chorych oraz na wezwanie.

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE CHORYCH odbywają się w pierwsze soboty miesiąca od godz. 8.00. W nagłych wypadkach - o każdej porze.