piątek,

św. Ignacego Loyoli, kapłana - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Ignacego, Ludomira

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.07.2015 r.

Dzisiaj – po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy mechaniczne z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, motocyklistów i podróżnych. Przy okazji poświęcenia zbierane są ofiary na wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim składającym na ten cel ofiary.

W poniedziałek – Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio, od godz. 17.00.

W pierwszą sobotę – Wotywa o Niepok. Sercu NMP – o godz. 6.30.

W sobotę w kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

W miesiącu sierpniu nie będzie wizyty u chorych.

W następną niedzielę – składka na rozbudowę kościoła.

Bóg zapłać panom za pracę na budowie. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Bogusław Mól, Paulina Moskała, Marek Gruca, Henryk Lichoń, Grzegorz Lichoń.

W sobotę: Czesław Lichoń, Michał Potok, Józef Dudziak, Mateusz Bogusz, Maria Dziedziak.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia, oraz w jednodniowej autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na wejście pielgrzymki tarnowskiej - 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.07.2015 r.

Dzisiaj – składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

W piątek– wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki drugorzędnej Diecezji.

­W  sobotę – święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa.

W następną niedzielę – po każdej Mszy św., odbędzie się błogosławienie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, motocyklistów i podróżnych. Przy okazji błogosławieństwa zbierane będą ofiary na wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej Parafii.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Edward Liszka, Barbara Witek, Mirosław Witek, Tadeusz Witek, Mariusz Liszka.

W sobotę: Andrzej Widlak, Stanisław Gruca, Halina Kapłon, Władysław Durlak, Paweł Mocek.

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Stróżach serdecznie dziękują za możliwość przeprowadzenia w niedzielę, 12 lipca zbiórki pieniężnej dla ciężko chorego ucznia i kolegi. Dziękują za wrażliwość oraz niezwykłą hojność. W parafii Stróże zostało zebrane 16 tyś. 194 zł i 200 euro. Pełna kwota ze zbiórek w parafiach Stróże, Wilczyska, Polna, Biała Niżna, Wojnarowa i Jankowa – 34 tyś. 309 zł i 200 euro została przekazana rodzicom Andrzeja, aby mogli rozpocząć kosztowną terapię w Austrii.

Wójt Gminy Grybów przypomina o terminie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej – niedziela, 26 lipca 2015 r., w godz. od 7.00 do 15.00 w budynku Gimnazjum.

Administrator: ks. St. B.