27 marca 2017

Czytania:

• Ewangelia:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.03.2017 r.

Dzisiaj – Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną „Laetare” – tzn. „Raduj się, Jerozolimo”.

Droga Krzyżowa będzie o godz. 8.30, a Gorzkie Żale - o godz. 10.30 i 15.30. W czasie Gorzkich Żali zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Przypominamy, że w związku ze zmianą czasu na letni Msze św. w dni powszednie będą wieczorem o godz. 18.00.

W czwartek, 30 marca w naszym kościele J.E. Ks. Bp Stanisław Salaterski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z parafii: Polna, Gródek Biała Niżna i Stróże. W ramach „Jasnych Dni” spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będą w następujących terminach:

W poniedziałek – Msza św. dla kandydatów i rodziców będzie o godz. 18.00.

W środę – Spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodziców będzie o godz. 17.00. Msza św. z Nowenną – o godz. 18.00. Po Nowennie będzie próba przed uroczystością.

W czwartek o godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św. z Sakramentem Bierzmowania.

Przed Mszą św. – o godz. 17.15 będzie próba generalna.

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przystępującej do „ sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej”.

W poniedziałek, o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio.

W piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 15.00, dla dorosłych o godz. 17.30.

W pierwszą sobotę – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 6.30.

W kaplicy cmentarzu zbierane będą ofiary na Fundusz Cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

W sobotę nie będzie wizyty u chorych - do chorych w kwietniu kapłani udadzą się w czasie rekolekcji wielkopostnych.

Za tydzień, w niedzielę – Składka na rozbudowę kościoła.

W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o najuboższych. Z tej racji w sklepach spożywczych na terenie Parafii wystawione są kosze Caritas, do których można składać produkty spożywcze i środki czystości. Z tych darów Parafialny Oddział Caritas zrobi świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim szczodrym ofiarodawcom i właścicielom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki.

Bóg zapłać panom, którzy w minionym tygodniu pomagali przy cięciu drewna na iglicę wieży. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni.

Dosprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Kazimierz Sorota, Jan Mól, Eliasz Wojtarowicz, Dawid Damian, Michał Wojtarowicz. W sobotę: Maria Gomułka, Marian Skoczeń, Roman Niemas, Bartosz Wojtarowicz, Kazimierz Mikulski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.03.2017 r.

Dzisiaj – Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu.

Droga Krzyżowa będzie o godz. 8.30, a Gorzkie Żale - o godz. 10.30 i 15.30.

Spotkanie Akcji Katolickiej - o godz. 16.15.

W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. będą o godz. 6.30 i 17.00.

W piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 15.00, a dla dorosłych o godz. 17.00.

W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Z tej okazji zachęcamy do podjęcia się Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Msza św. będzie o godz. 6.30.

Za tydzień, w niedzielę  na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W zakrystii można nabyć baranki i paschaliki wielkanocne – ofiara na rzecz biednych: 5 zł.

Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy panom Zbigniewowi Mól i Tomaszowi Taraskowi za ofiarowanie drewna dębowego na nowe ławki do kościoła. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Bogdan Mól, Mieczysław Totoś, Maria Witek, Zofia Radziak, Dariusz Bąk.

W sobotę: Wojciech Mordarski, Łukasz Litawa, Ryszard Liszka, Kazimiera Kapłon, Ryszard Dobrowolski.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Walentyna Gruca. Wieczne odpoczywanie…

Administrator: ks. St. B.