26 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 25.09.2016 r.

Dzisiaj – Dzień Modlitw o Trzeźwość. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech. Dzisiaj jest odpust we Florynce.

W poniedziałek – Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio będzie o godz. 17.00.

W środę – zapraszamy wszystkich studentów oraz ich rodziców na Mszę św. i Nowennę z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego. Zachęcamy studentów do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W czwartek – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W sobotę – Rozpoczynamy miesiąc październik, a z nim Nabożeństwa Różańcowe. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych do wspólnej modlitwy na różańcu. Starajmy się w miarę możliwości jak najczęściej uczestniczyć w nabożeństwie w kościele. Jeśli nie będziemy mogli przybyć do świątyni, to przynajmniej w domach odmawiajmy wspólnie różaniec. Nabożeństwa Różańcowe będą w dni powszednie o godz. 17.00,  a w niedziele o godz. 15.30.

W pierwszą sobotę – Wotywa o Niepok. Sercu NMP będzie o godz. 6.30.

W kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny, w godz. od 9.00 do 12.00.

W sobotę, 1 października nie będzie wizyty u chorych. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę, 8 października.

Za tydzień, w niedzielę – składka przeznaczona będzie na rozbudowę kościoła.

Na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów.

W następną niedzielę będzie odpust w Grybowie z racji Matki Bożej Różańcowej.

Bóg zapłać ks. Prałatowi Januszowi Potokowi za ofiarowanie dla naszej Parafii relikwii bł. ks. Władysława Bukowińskiego, a panu senatorowi Stanisławowi Kogutowi dziękujemy za ufundowanie pozłacanego relikwiarza. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii bł. ks. Władysława.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek – Piotr Mucha, Stanisław Mucha, Tomasz Szura, Paweł Turski, Andrzej Matuła.

W sobotę – Marek Iwański, Jerzy Gurba, Andrzej Gnoiński, Jarosław Gnoiński, Jan Gnoiński.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18.09.2016 r.

Dzisiaj – przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dzisiaj, z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży ks. Stanisław Knurowski serdecznie zaprasza starszą młodzież /ze szkół średnich, studentów, pracującą czy bezrobotną/ na spotkanie w domu katechetycznym, o godz. 18.00. Regularne spotkania formacyjne dla starszej młodzieży prowadzone przez ks. Stanisława będą w piątki, o godz. 20.00.

W środęŚwięto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Wspólnotę Rodzin zapraszamy na Mszę św., Nowennę i spotkanie na plebani.

W piątek – spotkanie kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami będzie o godz. 17.00.

W następną niedzielę kazania wygłosi Ks. Prałat Janusz Potok. Składka przeznaczona będzie na misje w Kazachstanie.

W niedzielę, 25 września decyzją biskupa w całej diecezji po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

Z dekanatu Grybów organizowany jest w najbliższy piątek i sobotę wyjazd młodzieży do Zabawy na dziękczynienie za ŚDM.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny w niedzielę, 25 września do udziału w XXXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

W parafii Ptaszkowa organizowana jest pielgrzymka do źródeł Chrztu Polski /Poznań, Gniezno, Biskupin…/ w terminie od 23 do 25 września. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły – u organizatorów.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek – Adam Kipiel, Krzysztof Romański, Jan Zięba, Stanisław Kipiel, Mariusz Kipiel.

W sobotę – Wiesław Dutka, Stanisław Baran, Wiesław Radzik, Wiesław Wiatr, Maciej Wiatr.

Administrator: ks. St. B.