wtorek,
19 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.06.2018 r.

Dzisiaj – przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Centralne obchody „Święta” mają miejsce przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

W środę, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w związku z organizowaną wakacyjną oazą w Kamienicy.

W czwartek – zapraszamy dzieci wraz z rodzicami z przedszkoli i klas „0” na Mszę św. o godz. 09:00 z racji zakończenia roku katechetycznego.

W czwartek – w naszej Parafii przeżywać będziemy Adorację Najświętszego Sakramentu. Od kilkunastu lat w każdej parafii Diecezji Tarnowskiej w wyznaczonym dniu celebruje się Nabożeństwo Adoracji Eucharystycznej – takim stałym dniem dla Parafii w Stróżach jest 21 czerwca. W związku z czym, porządek adoracji będzie następujący:

Po porannej Mszy św.: od godz. 7.00 – Grupa Modlitwy o. Pio; od 8.00 – Centrum; od 10:00 – Zawodzie i Zagórze; od 11.00 – Stróże Niżne od szkoły do Wilczysk; od 12.00 – Stróże Niżne /Stawy, za torami, za lasem/; od 13.00 – Berdechów i Wyskidzianki /strona północna/; od 14.00 Wyskidzianki /strona południowa; od 15.00 – Wyskitna; od 16.00 – Słopna; od 17.00 – Akcja Katolicka.

W czwartek – od godz. 17.00 będzie Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego i na rozpoczynające się wakacje.

W piątek – Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą odprawione dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 8.30, a dla młodzież z gimnazjum o godz. 10.00.

W następną niedzielę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli za zorganizowanie Festynu Parafialnego. W szczególności jesteśmy wdzięczni ks. Włodzimierzowi za wielkie zaangażowanie w organizację festynu na rzecz rozbudowy kościoła. Dziękujemy licznym wolontariuszom, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy oraz wszystkim hojnym sponsorom za owocną współpracę i wiele przekazanych darów. Bóg zapłać licznie zebranym uczestnikom za wspaniałą rodzinną atmosferę. Niech Bóg błogosławi naszej wspólnocie w rozbudowie kościoła. Dzisiaj o godz. 17.00 na plebani będzie spotkanie podsumowujące Festyn Parafialny. Ks. Włodzimierz zaprasza wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Festynu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty oraz za wszelką pomoc i okazaną życzliwość.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Marian Migacz, Marcin Kłapacz, Grzegorz Homa, Józef Waz, Józef Kmak

W sobotę: Mateusz Kmak, Edward Witek, Grzegorz Gryboś, Krzysztof Gryboś, Urszula Lichoń

Informujemy, że w związku w wejściem nowych regulacji RODO, Kuria Diecezjalna w Tarnowie zaleca, aby nie umieszczać na stronach internetowych parafii intencji Mszy św. Dlatego w naszej Parafii intencje Mszy św. będą tylko ogłaszane przed Mszą św. w niedzielę oraz wywieszane w gablocie ogłoszeń.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.06.2018 r.

Dzisiaj – Zmian Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00. Na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia 20 chłopców do grona ministrantów. Serdecznie dziękujemy ks. Szymonowi za przygotowanie ministrantów do służby liturgicznej, a chłopców wspieramy modlitwą, by gorliwie i pobożnie pełnili swoją służbę przy ołtarzu.  Po Mszach św. - zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

O godz. 14.00 na Stadionie Kolejarza Stróże rozpocznie się Parafialny Festyn Rodzinny na rzecz rozbudowy naszego kościoła. W programie festynu, m.in. wiele atrakcji dla dzieci, konkurencje sportowe, mecze, loterie fantowe i wspólna zabawa przy muzyce. O godz. 14.00 – koncert Michała Szczygła z Zespołem, o 15.00 – występ zespołu „Promyczki Dobra”, o 16.00 - wystąpi Zespół Regionalny „Kowalnia”, o 17.00 – będzie parada motocyklistów, o 18.00 – zagra zespół muzyczny „Skrzypki”, o 19.00 – wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej. O godz. 20.00 będzie rozlosowanie głównych nagród /pielgrzymka do Włoch, weekend w SPA, rower górski/, a następnie będzie zabawa przy muzyce. Festyn zakończymy o godz. 22.00 – pokazem sztucznych ogni. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w festynie – czeka nas wiele ciekawych wydarzeń i miłych niespodzianek. Przypominamy, by ciasto i wypieki przynosić bezpośrednio do chłodni na stadionie.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację Festynu już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie dziękujemy osobom, którzy wczoraj pomagali w montażu sceny i prosimy wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem w poniedziałek, od godz. 7.00 rano, o pomoc przy jej demontażu.

W środę – zapraszamy Wspólnotę Rodzin na Mszę św. i Nowennę oraz na spotkanie po nabożeństwie.

W czwartek – o godz. 18.00 będzie Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Czerwcowe na Wyskitnej - koło krzyża.

W następną niedzielę w Starym Sączu, przy Ołtarzu Papieskim będą uroczystości w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny.

Bóg zapłać za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Bogusław Matusik, Marcin Gruca, Stanisław Abram, Marek Abram, Ryszard Sobolewski. W sobotę – Krzysztof Szymczyk, Józef Jasiński, Marek Forczek, Mateusz Gołyźniak, Adam Mirek.

Grupa Modlitewna Ojca Pio organizuje w sobotę, 16 czerwca wyjazd do Krakowa – Łagiewnik. Szczegóły - na plakacie.

W niedzielę, 17 czerwca w Grybowie odbędzie się „IV Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej”. Szczegóły - na plakatach.

Administrator: ks. St. B.