piątek,

św. Tomasza, Apostoła - święto

Imieniny:
Anatola, Jacka, Leona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28.06.2015 r.

Dzisiaj – Spotkanie Akcji Katolickiej, o godz.. 15.00.

W poniedziałek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio będzie o godz. 17.00. Składka przeznaczona będzie na świętopietrze.

W Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła  ks. Piotr Maśnica przeżywać będzie swoje imieniny. Z tej okazji cała Parafia życzy księdzu Piotrowi dużo zdrowia, wiele łask Bożych w posłudze kapłańskiej oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patrona. Szczęść Boże!

W pierwszy czwartekŚwięto NMP Tuchowskiej.

Informujemy, że w tym roku Wielki Odpust Tuchowski potrwa od 1 do 9 lipca. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

W czwartek będzie „Godzina Święta” z modlitwą o powołania – o godz. 17.00.

­W pierwszy piątekŚwięto św. Tomasza Apostoła. Wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 15.30 i 18.00.

Spowiedź św. będzie w środę, czwartek i piątek – pół godziny przed nabożeństwami.

W pierwszą sobotę – Wotywa o Niepok. Sercu NMP – o godz. 6.30.

W sobotę w kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

Do chorych ks. Piotr pojedzie za tydzień - w sobotę, 4 lipca, a ks. Włodzimierz za dwa tygodnie - w sobotę, 11 lipca.

W następną niedzielę – Składka będzie na rozbudowę kościoła.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

We wtorek: Stanisław Zając, Jerzy Obrzut, Karol Broda, Stanisława Januś, Stefania Januś.

W sobotę: Jan Radzik, Lech Gruca, Dariusz Gruca, Krzysztof Mikulski, Stanisław Zając.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.06.2015 r.

Dzisiaj – w naszej Parafii przeżywamy doroczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji jest następujący:

Po Mszy św. o godz. 7.00 – Akacja Katolicka i Caritas; po Mszy św. o godz. 8.30 – Młodzież, lektorzy i Grupa Apostolska; po Mszy św. o godz. 10.00 – Dzieci, ministranci i DSM; od godz. 12.30 – Centrum; od godz. 13.00 – Słopna i Wyskitna; od godz. 13.30 – Wyskidzianki /strona południowa/; od godz. 14.00 – Berdechów i Wyskidzianki /strona północna/; od godz. 14.30 – Stróże Niżne /Stawy, za torami, za lasem/; od godz. 15.00 – Stróże Niżne od szkoły do Wilczysk; od godz. 15.30 – Zawodzie i Zagórze

W środę – w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami z przedszkoli i klas „0” na Mszę św. o godz. 11.00 z racji zakończenia roku katechetycznego.

Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego i na rozpoczynające się wakacje będzie w środę, od godz. 17.00.

Po Nowennie, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w związku z organizowaną wakacyjną oazą w Zbludzy /w Parafii Kamienica/.

W piątek – Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą odprawione dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 8.30, a dla młodzież z gimnazjum o godz. 10.00.

W następną niedzielę odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, o godz.. 15.00.

Bóg zapłać Parafii św. Marcina w Łużnej za złożone ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękujemy panu Tomaszowi Taraskowi za transport blachy miedzianej. Bóg zapłać panom za pracę na budowie. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Witold Starzec, Józef Rzemiński, Marcin Rzemiński, Władysław Mucha, Dorota Gryboś. W sobotę: Ryszard Bogusz, Grzegorz Bogusz, Agata Brożek, Mariusz Niepsuj, Kazimierz Rak.

W sobotę, 27 czerwca, o godz. 11.00 na Rynku w Gorlicach odbędzie się uroczysta Msza św., podczas której Matka Boża Niepokalana zostanie ogłoszona Patronką Gorlic.

W czwartek, 25 czerwca, od godz. 8.30 w Ośrodku Zdrowia w Stróżach odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Rejestracja oraz szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie lub osobiście w Ośrodku Zdrowia.

Administrator: ks. St. B.