środa,

Imieniny:
Julity, Ludmily

193236

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 27.07.2014 r.

Dzisiaj – po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy mechaniczne z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, motocyklistów i podróżnych. Przy okazji poświęcenia zbierane są ofiary na wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim składającym na ten cel ofiary.

W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień – odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski uczyńmy wszystko przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by cały sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

W poniedziałek – nabożeństwo Grup św. O. Pio – od godz. 17.00.

W środę – spowiedź św. dla dzieci i młodzieży – od godz. 17.00.

W pierwszy piątek – Wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 15.30 i 18.00.

W pierwszą sobotę – Wotywa o Niepok. Sercu NMP – o godz. 6.30. Wizyta u chorych będzie od godz. 8.00.

W następną niedzielę – składka na rozbudowę kościoła.

Bóg zapłać – za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Grzegorz Matusik, Tadeusz Matusik, Wojciech Obrzut, Marcin Gryboś i Bogumiła Bochenek.

W sobotę: Damian Jędrusik, Bogdan Kozioł, Antoni Poręba, Józef Gucwa i Marcin Kmak.

W najbliższy czwartek 50 dzieci należących do grupy ministranckiej i DSM wyjeżdża na „Oazę Parafialną” do Zbludzy. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego i owocnego wypoczynku dzieci.

Na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w naszej Parafii można zapisać się jeszcze do piątku włącznie, później już tylko w Grybowie w kancelarii parafialnej. Ponieważ są jeszcze wolne miejsca na autokar na wyjście pielgrzymki w niedzielę 17 sierpnia, zachęcamy do skorzystania z możliwości udania się do Tarnowa na Mszę św. rozpoczynającą pielgrzymkę. Będzie można osobiście pożegnać pielgrzymów w Tarnowie. Zachęcamy także do udziału w pielgrzymce jednodniowej do Częstochowy na wejście pielgrzymki tarnowskiej 25 sierpnia.

Grupa Modlitwy św. O. Pio organizuje tradycyjny wyjazd do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu na uroczystości odpustowe Przemienienia Pańskiego w sobotę, 9 sierpnia – szczegóły na plakacie.

W kancelarii parafialnej można odebrać błogosławieństwa papieskie, które zostały zamówione w czasie kwietniowej pielgrzymki do Rzymu.

Administrator: ks. St. B.