piątek,
12 lutego 2016

Piatek. Dzien powszedni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 7.02.2016 r.

Dzisiaj – w naszej parafii przeżywamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.

Z tej racji na wspólną adorację zapraszamy:

Po Mszy św. o godz. 7.00 Akcja Katolicka i Caritas

Po Mszy św. o godz. 8.30Młodzież, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania

Po Mszy św. o godz. 10.00Dzieci - ministranci, DSM i kandydaci do I Komunii

Od godz. 12.30 – Centrum

Od godz. 13.00 – Słopna i Wyskitna

Od godz. 13.30 – Wyskidzianki - część południowa

Od godz. 14.00 – Berdechów i Wyskidzianki - część północna

Od godz. 14.30 – Stróże Niżne /Stawy, za torami, za lasem/

Od godz. 15.00 – Stróże Niżne od szkoły do Wilczysk

Od godz. 15.30 – Zawodzie i Zagórze

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

O godz. 12.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne z przewodnikiem pielgrzymki do Ziemi Świętej - ks. prof. Piotrem Łabudą.

W środę – rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, a równocześnie czas Komunii św. wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Nowenna i spotkanie dla Wspólnoty Rodzin będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

W czasie Mszy św. w duchu pokuty odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych, a składka przeznaczona jest na cele charytatywne.

W czwartek, 11 lutego, w ramach przygotowania do I Komunii św., odbędzie się w domu parafialnym katecheza dla dzieci klas II wraz z rodzicami: o godz. 15.00 – kl. IIa i Wyskitna, o godz.16.00 – kl. IIb, o godz. 17.00 – kl. IIc.

W piątek­ – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 15.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00,

Za tydzień, w niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00 i 15.30.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach wszystkie dzieci, młodzież oraz dorosłych. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w niedzielę, 14 lutego, o godz. 16.15.

Bóg zapłać: za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni.

Dosprzątania prosimynastępującerodziny: W poniedziałek: Grzegorz Matusik, Marek Matusik, Leszek Matusik, Grzegorz Matusik, Tadeusz Matusik. W sobotę: Wojciech Obrzut, Daniel Sztaba, Marcin Gryboś, Bogumiła Bochenek, Damian Jędrusik.

Sołtys wsi Stróże informuje, że zebranie wiejskie odbędzie się w czwartek, 11 lutego, o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 31.01.2016 r

Jutro rozpoczynamy miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających.

We wtorek będzie Święto Ofiarowania Pańskiego – „Matki Bożej Gromnicznej”. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie gromnic. Składka będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

W środę – Wspomnienie św. Błażeja. Z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardeł, oraz poświęcenie owoców. Spowiedź św. dla dzieci będzie od godz. 16.00.

W pierwszy czwartek – Akcja Katolicka zaprasza na Godzinę Świętą z modlitwą o powołania, która rozpocznie się o godz. 16.00. W czasie adoracji będzie spowiedź św. dla młodzieży. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. dla uczniów z klas III gimnazjalnych wraz z rodzicami.

W pierwszy piątek – Wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 15.30 i 17.00 oraz comiesięczne nabożeństwo misyjne połączone ze składką na misje. Spowiedź będzie pół godziny przed nabożeństwami. Młodzież zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18.30. Z racji wspomnienia św. Agaty odbędzie się poświęcenie chleba, soli i wody.

W pierwszą sobotę – Wotywa o Niepok. Sercu NMP będzie o godz. 6.30. Od godz. 8.00 udamy się do chorych. W kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od. 9.00 do 12.00.

Za tydzień, w niedzielę składka przeznaczona będzie na rozbudowę kościoła.

Z racji „Nabożeństwa 40-to godzinnego” będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja pomiędzy Mszami. Porządek adoracji będzie następujący:

Po Mszy św. o godz. 7.00 Akcja Katolicka i Caritas

Po Mszy św. o godz. 8.30Młodzież, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania

Po Mszy św. o godz. 10.00Dzieci - ministranci, DSM i kandydaci do I Komunii

Od godz. 12.30 – Centrum

Od godz. 13.00 – Słopna i Wyskitna

Od godz. 13.30 – Wyskidzianki - część południowa

Od godz. 14.00 – Berdechów i Wyskidzianki - część północna

Od godz. 14.30 – Stróże Niżne /Stawy, za torami, za lasem/

Od godz. 15.00 – Stróże Niżne od szkoły do Wilczysk

Od godz. 15.30 – Zawodzie i Zagórze

Przedstawiciele poszczególnych rejonów mogą zgłosić się w środę po materiały na adorację.

W przyszłą niedzielę, o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne z przewodnikiem ks. prof. Piotrem Łabudą – zapraszamy uczestników parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Bóg zapłać Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie za złożone ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i wszelkie gesty życzliwości.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Alfons Mól, Jacek Hudzik, Arkadiusz Kmak, Józef Matusik, Dariusz Jamro. W sobotę: Wojciech Taszycki, Michał Matusik, Mariusz Zieleń, Stanisław Gucwa, Rafał Matusik.

Sołtys wsi Wyskitna informuje, że zebranie wiejskie odbędzie się w środę, 3 lutego, o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Grybowie zaprasza krwiodawców na akcję oddawania krwi, która odbędzie się w niedzielę, 7 lutego, w godz. od 8.00 do 13.30.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Helen Kmak. Wieczne odpoczywanie…

Administrator: ks. St. B.