czwartek,

Imieniny:
Przemysława, Zenobii

204301

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.10.2014 r.

Dzisiaj – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Wdzięczni Bogu za nasz parafialny kościół  po Mszy św. o godz. 10.00 przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy dziękczynne "Ciebie Boga wysławiamy".

W poniedziałek – Nabożeństwo Grupy św. O. Pio - o godz. 16.30.

We wtorek – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W czwartek – od godz. 14.00, odbędzie się Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W piątek – zakończenie Nabożeństw Różańcowych.

W sobotę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą celebrowane w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30, zaś na cmentarzu o godz. 14.00 będzie Liturgia Słowa, procesja z modlitwą różańcową i „wypominkami rocznymi”, a następnie Msza św. dla tych, którzy jeszcze nie mogli w tym dniu uczestniczyć w Najśw. Ofierze. W sobotę nie będzie Mszy św. w Fundacji. Wizyta u chorych będzie w sobotę, 8 listopada.

W związku z problemami dojazdu na cmentarz, podobnie jak w latach ubiegłych, w Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 10.00 do 17.00 będzie jednokierunkowy ruch samochodów drogą koło cmentarza od przejazdu kolejowego w kierunku szkoły na Wyskitnej. Prosimy strażaków o kierowanie ruchem, a kierowców o wyrozumiałość i dostosowanie się do poleceń.

W Uroczystość Wszystkich Świętych przez cały dzień przy wejściu na cmentarz lektorzy będą zbierać ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dziś w imieniu Rektora Seminarium serdecznie dziękujemy za ofiary na ten cel.

W przyszłą niedzielę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. O godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. na cmentarzu. W tym dniu przed każdą Mszą św. w kościele będą odczytywane „wypominki listopadowe”. Składka będzie na rozbudowę kościoła.

Bóg zapłać Parafii MB Nieustającej Pomocy w Paszynie za złożone ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękujemy za pracę na budowie,  sprzątanie kościoła, dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek – Kazimierz Rysiewicz, Dariusz Durlak, Marcin Zięba, Feliks Góra, Magdalena Góra.

W piątek – Michał Dziedziak, Stanisław Jaremcio, Tomasz Tarasek, Artur Gruca, Wiktor Kmak.

Informujemy, że za dwa tygodnie w naszej Parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Katechezy będą się odbywały w piątki, soboty i niedziele wieczorem. Przypominamy, że do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa wymaga się ukończenia kursu przedmałżeńskiego. Zapraszamy młodzież, która przyjęła już Sakrament Bierzmowania. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Administrator: ks. St. B.