piątek,
01 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.06.2016 r.

Dzisiaj – Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

W poniedziałek – Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio będzie o godz. 17.00.

W środę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. Składka przeznaczona będzie na świętopietrze.

W Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła  ks. Piotr Maśnica przeżywać będzie swoje imieniny. Z tej okazji cała Parafia życzy księdzu Piotrowi dużo zdrowia, wiele łask Bożych w posłudze kapłańskiej oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patrona. Szczęść Boże!

­W pierwszy piątek – Wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 6.30, 15.30 i 18.00.

Spowiedź św. będzie pół godziny przed nabożeństwami.

W pierwszą sobotęŚwięto NMP Tuchowskiej. Msza św. będzie o godz. 6.30.

Informujemy, że w tym roku Wielki Odpust Tuchowski potrwa od 1 do 10 lipca. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Do chorych z posługa sakramentalną udamy się w sobotę od godz. 8.00.

W sobotę w kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

W następną niedzielę – Składka będzie na rozbudowę kościoła.

Bóg zapłać za okazaną wszelką życzliwość na rzecz parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Krystyna Iwańska, Wiesław Janowski, Włodzimierz Gruca, Władysław Olszanecki, Krzysztof Olszanecki.

W sobotę: Rafał Sowa, Antoni Gryboś, Stanisław Bogusz, Józef Gniadek, Wiktor Lesiecki.

Zakład Aktywności Zawodowej w Stróżach zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Tygodniu Dziecka. Codziennie od poniedziałku, w godz. od 10.00 do 14.00 będą organizowane warsztaty i ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” zaprasza na rajd rowerowy po okolicach Grybowa. Szczegóły na plakacie.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Bobowej zaprasza wszystkich absolwentów na uroczystości Jubileuszu 70-lecia LO połączone ze Zjazdem Absolwentów. Oraz informuje o naborze do bezpłatnej, zaocznej Szkoły Policealnej. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.06.2016 r.

Dzisiaj – przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Centralne obchody „Święta” mają miejsce przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

We wtorek – w naszej Parafii przeżywać będziemy Adorację Najświętszego Sakramentu. Od kilku lat w każdej parafii Diecezji Tarnowskiej w wyznaczonym dniu celebruje się Nabożeństwo Adoracji Eucharystycznej – takim stałym dniem dla Parafii w Stróżach jest 21 czerwca. W związku z czym, porządek adoracji będzie następujący:

Po porannej Mszy św.: od godz. 7.00 – Grupa Modlitwy o. Pio; od godz. 8.00 – Centrum; od godz. 9.00 – Zawodzie i Zagórze; od godz. 10.00 – Stróże Niżne od szkoły do Wilczysk; od godz. 11.00 – Stróże Niżne /Stawy, za torami, za lasem/; od godz. 12.00 – Berdechów i Wyskidzianki /strona północna/; od godz. 13.00 Wyskidzianki /strona południowa; od godz. 14.00 – Wyskitna; od godz. 15.00 – Słopna. Adoracja będzie zakończona Mszą św. o godz. 16.00.

We wtorek, o godz. 16.30 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży udającej się na wakacyjną oazę do Włoch.

W środę – od godz. 17.00 będzie Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego i na rozpoczynające się wakacje.

W środę, po Nowennie, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w związku z organizowaną wakacyjną oazą w Zbludzy /w Parafii Kamienica/.

W czwartek –zapraszamy dzieci wraz z rodzicami z przedszkoli i klas „0” na Mszę św. o godz. 10.00 z racji zakończenia roku katechetycznego.

W piątek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą odprawione dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 8.30, a dla młodzież z gimnazjum o godz. 10.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Od niedzieli, 26 czerwca – zgodnie z zapowiedzią, zostaje zmieniony porządek Mszy św. niedzielnych. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli za zorganizowanie Festynu Parafialnego. W szczególności jesteśmy wdzięczni ks. Włodzimierzowi za wielkie zaangażowanie w organizację festynu na rzecz rozbudowy kościoła. Dziękujemy licznym wolontariuszom, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy oraz wszystkim hojnym sponsorom za owocną współpracę i wiele przekazanych darów. Bóg zapłać licznie zebranym uczestnikom za wspaniałą rodzinną atmosferę. Niech Bóg błogosławi naszej wspólnocie w rozbudowie kościoła. Dzisiaj o godz. 17.00 na plebani będzie spotkanie podsumowujące Festyn Parafialny. Ks. Włodzimierz zaprasza wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Festynu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty oraz za wszelką pomoc i okazaną życzliwość.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Kazimierz Jachniak, Marian Zięba, Tomasz Zięba, Andrzej Gruca, Wojciech Goleniec. W sobotę: Adam Myśliwiec, Jolanta Iwańska, Jarosław Matusik, Grzegorz Matusik, Robert Iwański.

Zarząd Oddziału Grybowskiego SKT „Sądeczanin” zaprasza na II Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej, który odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca w Kąclowej. Zjazd rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym w Kąclowej, o godz. 12.30. Szczegóły na plakatach.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Władysław Durlak. Wieczne odpoczywanie…

Administrator: ks. St. B.