wtorek,

bł. Bronisławy, dziewicy - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Bronisława, Idziego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 30.08.2015 r.

Dzisiaj – w ostatnią niedzielę sierpnia dziękujmy Panu Bogu za miniony czas wakacji i prosimy o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży i nauczycieli na czas nauki.

W poniedziałek – z racji zbliżającego się rozpoczęcia roku szkolnego i pierwszego piątku miesiąca będzie spowiedź św. dla dzieci i młodzieży, od godz. 17.00.

We wtorek – Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stróżach przychodzą na godz. 8.15 pod budynek szkoły, skąd wraz ze sztandarem udadzą się do kościoła. Msza św. w kościele dla uczniów Szkół Podstawowych z Wyskitnej i Stróż będzie o godz. 8.30. Msza św. dla młodzieży z Gimnazjum - o godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby ministranci i lektorzy służyli w czasie Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego, a dziewczynki należące do DSM, aby przyszły na próbę o godz. 7.45. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na wspólną modlitwę. Informujemy rodziców i uczniów, że podręczniki do religii będzie można zakupić na lekcjach katechezy.

We wtorek, 1 września przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji poległych za Ojczyznę oraz o pokój na świecie.

W środę – spotkanie dla lektorów oraz kandydatów na lektorów będzie po Mszy św. i Nowennie.

W pierwszy czwartek – Akcja Katolicka zaprasza na Godzinę Świętą z modlitwą o powołania, która rozpocznie się o godz. 17.00. O godz. 18.00 odbędzie się Msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjalnych wraz z rodzicami. Bardzo prosimy, aby wszyscy kandydaci przynieśli na spotkanie indeksy praktyk religijnych.

­W pierwszy piątek – Wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 15.30 i 18.00. W tym dniu odbędzie się comiesięczne nabożeństwo misyjne połączone ze składką na misje.\

W piątek będzie spotkanie DSM – o godz. 16.00, a spotkanie dla kandydatów na ministrantów – o godz. 17.00. Natomiast młodzież zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 19.30. Informujemy, że spotkania Grupy Młodzieżowej będą jak zwykle w piątki po wieczornej Mszy św. Natomiast spotkania dla ministrantów ze szkoły podstawowej będą w poniedziałki, o godz. 17.00.

W tym tygodniu spowiedź św. będzie w środę, czwartek i piątek pół godziny przed Mszą św.

W sobotę – Wotywa o Niepok. Sercu NMP o godz. 6.30.Od godz. 8.00 udamy się do chorych. W kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

W najbliższą niedzielę – składka na rozbudowę kościoła. W najbliższą niedzielę o godzinie 8.30 będzie Msza święta w intencji s. Hiacynty – Heleny Maciejowskiej, Służebniczki Starowiejskiej, naszej rodaczki, z ok. 50–lecia życia zakonnego.

Bóg zapłać panom za pracę na budowie kościoła. Dziękujemy za dary do kuchni,  sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Włodzimierz Migacz, Mieczysław Totoś, Bogdan Mól, Maria Witek, Dariusz Bąk

W sobotę: Zofia Radziak, Wojciech Mordarski, Łukasz Litawa, Ryszard Liszka, Kazimiera Kapłon

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Stefania Gruca. Wieczne odpoczywanie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23.08.2015 r

Dzisiaj przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą.

W poniedziałek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio – będzie o godz. 17.00.

We wtorek wchodzi na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Uroczysta Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie na wałach jasnogórskich o godz. 17.00. Przypominamy, że odjazd autokarów wiozących pielgrzymów na wejście PPT będzie we wtorek, 25 sierpnia, o godz. 4.45. Autobusy będą zaparkowane na drodze wzdłuż ogrodzenia kościoła. Tych parafian, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w jasnogórskich uroczystościach zachęcamy do wysłuchania Mszy św. z Jasnej Góry w Radio RDN.

W środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i Nowennę.

Bóg zapłać panom za pracę na budowie. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Marek Wojtarowicz, Stanisław Gruca, Piotr Święs, Henryk Hudzik, Maria Mól. W sobotę: Wiesław Mól, Damian Mól, Ewa Gruca, Marta Jamro, Jan Migacz.

Spotkanie dzieci z klas pierwszych odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia, o godz. 9.00. Zbiórka przed salą gimnastyczną.

Dyrektor Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Bobowej informuje o prowadzonym naborze do bezpłatnej, zaocznej Szkoły Policealnej w zawodach: technik informatyk, technik rachunkowości oraz w zawodach gastronomiczno – hotelarskich. Nabór trwa do końca sierpnia. Bliższe informacje i zapisy w sekretariacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Administrator: ks. St. B.