sobota,
22 lipca 2017

Czytania:

• Ewangelia:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 16.07.2017 r.

Dzisiaj – składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 15.30 – zbiórka przy kościele.

W niedzielę, 23 lipca – z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców,motocyklistów i podróżnych po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy okazji błogosławieństwa zbierane będą ofiary na wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej Parafii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Janusz Święs, Józef Motyka, Kazimierz Kowalski, Józef Bielewicz, Tomasz Karpiński

W sobotę: Tadeusz Święs, Andrzej Olech, Andrzej Madur, Józef Kalamaszek, Mateusz Święs

Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę oraz do udziału w jednodniowej pielgrzymce do Częstochowy organizowanej na wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

Zakład Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej w Stróżach od najbliższego poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 14.00 organizuje Tydzień Dziecka na Ranczo Przyjaciół Przyrody. Wstęp wolny! Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na utrzymanie miejsc pracy osób z niepełnosprawnościami.

W najbliższy piątek i sobotę przy Domu Sołeckim w Ptaszkowej od godz. 16.00 odbywać się będzie festiwal muzyki połączony z promocją regionu. Wystąpią zespoły z kraju i zagranicy. Dochód z biletów przeznaczony jest na pomoc Polonii na Ukrainie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 9.07.2017 r.

Dzisiaj – Zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.00.

We wtorek – Święto św. Benedykta Opata, patrona Europy.

W środę – zapraszamy Wspólnotę Rodzin na Mszę św. i Nowennę o godz. 18.00.

W sobotę, 15 lipca, od godz. 8.00 ks. Włodzimierz uda się z posługą sakramentalną do chorych w swoim rejonie.

W następną niedzielę – składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Spotkanie przy ognisku Akcji Katolickiej będzie za tydzień, w niedzielę 16 lipca, o godz. 15.30 – zbiórka przy kościele.

W tym tygodniu ks. Włodzimierz Chwałek przeżywać będzie swoje imieniny. Z tej okazji cała Parafia życzy księdzu Włodzimierzowi dużo zdrowia, wiele łask Bożych w posłudze kapłańskiej oraz opieki Matki Najświętszej. W intencji księdza Solenizanta zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę, 9 lipca, o godz. 9.00.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Mariusz Święs, Antoni Święs, Radosław Gryboś, Józef Gryboś, Dariusz Wróbel.

W sobotę: Romana Gryboś, Hubert Gurba, Jerzy Gryboś, Władysław Janusz, Grzegorz Matusik.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci – „Promyczek Dobra”, dla młodzieży – „Mały Gość Niedzielny”, a dla dorosłych – „Gość Niedzielny”.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Bogumiła Kantor. Wieczne odpoczywanie…

Zarząd Oddziału Grybowskiego SKT „Sądeczanin” zaprasza wszystkich na III Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej, który odbędzie się dzisiaj, 9 lipca w Binczarowej. Zjazd rozpocznie uroczysta Msza św. o godz. 11.00 przy kościele parafialnym w Binczarowej. W godz. od 13.00 do 24.00 na placu przy domu kultury organizatorzy przygotowali liczne atrakcje.

Administrator: ks. St. B.