piątek,

Imieniny:
Grzegorza, Zdzisława

207865

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23.11.2014 r.

Dzisiaj – przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, patronalne Święto Akcji Katolickiej oraz Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed błogosławieństwem odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia w Niedzielę Chrystusa Króla można zyskać odpust zupełny.

Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej - patronki kolejarzy, zapraszamy wszystkich pracowników kolei na uroczystą Mszę św., która odbędzie się w naszym kościele dzisiaj, o godz. 11.30.

Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że w tym tygodniu wypominki listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą w poniedziałek, środę i piątek - pół godziny przed wieczorną Mszą św., o godz. 16.30, a we wtorek, czwartek i sobotę - 10 minut przed poranną Mszą św.

W poniedziałek – Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio będzie o godz. 16.00.

W środę – zapraszamy na Mszę św. i Nowennę wszystkich członków Akcji Katolickiej.

W sobotę – Święto św. Andrzeja Apostoła – odpust w Polnej.

Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu.

Bóg zapłać Parafii św. Mikołaja w Tylmanowej za złożone ofiary na rozbudowę kościoła. Słowa wdzięczności niech przyjmą: ks. Prałat Jan Betlej i Parafia w Kamienicy za ofiarowanie desek i drewna na dach kościoła, pan Janusz Musiał i firma „Muslik” za istotną pomoc w wywozie gruzu oraz pan Roman Grygiel i jego firma za wykonanie wylewki. Dziękujemy wszystkim osobom, które w minionym tygodniu pracowały na budowie. Bóg zapłać za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Kazimierz Kasztelewicz, Józef Wagner, Tomasz Iwański, Tadeusz Kruczek, Kazimierz Cieśla.

W sobotę: Adolf Zwolennik, Tomasz Gryboś, Wojciech Nowak, Stanisław Tarasek, Piotr Tarasek.

Organizatorzy warsztatów fotograficznych zapraszają na wernisaż wystawy "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Uroczyste otwarcie, wraz z degustacją produktów regionalnych, odbędzie się w Sądeckim Bartniku, w czwartek o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 19 grudnia.

Administrator: ks. St. B.