sobota,
30 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.07.2016 r.

Dzisiaj w niedzielę – o godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. z udziałem pielgrzymów pod przewodnictwem ks. Biskupa z Francji. Po południu o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie integracyjne na terenie Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” z udziałem pielgrzymów, młodzieży, rodzin goszczących pielgrzymów i wszystkich chętnych. W programie między innymi będzie zwiedzanie Skansenu Pszczelarskiego, mecz piłki nożnej Polska – Francja, zabawa młodzieży przy muzyce, spotkanie przy ognisku. /Mile widziane będą osoby, które na spotkanie przyniosą słodkie placki/.

Dzisiaj z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców,motocyklistów i podróżnych po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy okazji błogosławieństwa zbierane będą ofiary na wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej Parafii.

W poniedziałek – po śniadaniu pielgrzymi z Francji wyjadą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

W poniedziałek, o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio.

W poniedziałek, 25 lipca, o godz. 19.00 będzie spotkanie z ks. Włodzimierzem osób, które planują w najbliższy piątek lub sobotę udać się na ŚDM do Krakowa.

W piątek, 29 lipca, o godz. 7.00 – wyjazd na Drogę Krzyżową z Papieżem na krakowskich Błoniach.

W sobotę, 30 lipca, o godz. 7.00 – wyjazd na Campus Misericordiae w Brzegach, całonocne czuwanie modlitewne i udział w niedzielnej Mszy św. na zakończenie ŚDM.

Bóg zapłać za wszelką pomoc w przyjęciu pielgrzymów w naszej Parafii. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Kazimierz Lichoń, Bogdan Góra, Andrzej Walawski, Mariusz Wierzbiak, Elżbieta Wygoda.

W sobotę: Kazimierz Kantor, Teresa Przetacznik, Tadeusz Pruś, Henryk Markowski, Władysław Martuszewski.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Antoni Kubisz. Wieczne odpoczywanie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.07.2016 r.

Dzisiaj – składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Spotkanie organizacyjne dla rodzin przyjmujących pielgrzymów z Francji o godz. 15.00. Na to spotkanie zapraszamy również członków Rady Duszpasterskiej. Spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 15.45 – zbiórka przy kościele.

W środę – do naszej parafii na Tydzień Misyjny poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przyjeżdżają pielgrzymi z Francji. Przyjazd zaplanowano na godz. 16.00.

W czwartek – uroczysta Msza św. z udziałem pielgrzymów o godz. 10.00. Na to wydarzenia zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież, lektorów i ministrantów. Po Mszy św. pielgrzymi wyjadą na wycieczkę do Muszyny i Krynicy. Będzie także autokar dla naszej młodzieży – zapisy u ks. Włodzimierza.

W piątek – pielgrzymi wyruszą w pieszej pielgrzymce do Grybowa. Oficjalne rozpoczęcie pielgrzymki w Białej Niżnej o godz. 10.00. Do pielgrzymowania zapraszamy młodzież, rodziny przyjmujące pielgrzymów i wszystkich chętnych.

W sobotę – pielgrzymi w godzinach przedpołudniowych nawiedzą chorych w Hospicjum
a po południu udadzą się do Starego Sącza na Dzień Wspólnoty. Również i w tym dniu będzie dodatkowy autokar dla naszej młodzieży – zapisy u ks. Włodzimierza.

W następną niedzielę – uroczysta Msza św. z udziałem pielgrzymów będzie o godz. 11.00. Po niej pielgrzymi udadzą się na obiad do rodzin. Po południu o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie integracyjne przy ognisku na terenie Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” z udziałem pielgrzymów, młodzieży z Białej, Gródka, Stróż  i Polnej, rodzin goszczących pielgrzymów i wszystkich chętnych.

W niedzielę, 24 lipca – z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców,motocyklistów i podróżnych po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy okazji błogosławieństwa zbierane będą ofiary na wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej Parafii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Franciszek Gruca, Wacław Gucwa, Edward Pękała, Andrzej Jurek i Andrzej Noga. W sobotę: Zbigniew Urbaś, Kazimierz Semla, Stanisław Przetacznik, Kazimierz Baran i Krzysztof Kantor.

Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę oraz do udziału w jednodniowej pielgrzymce do Częstochowy organizowanej na wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

Administrator: ks. St. B.