środa,
20 września 2017

Czytania:

• Ewangelia:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.09.2017 r.

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Spotkanie Akcji Katolickiej – o godz. 15.00.

W poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej.

W środę, w związku z kończącą się kadencją Rady Duszpasterskiej, zapraszamy wszystkich członków Rady na Mszę św. i Nowennę - o godz. 18.00, oraz na spotkanie na plebani po nabożeństwie.

W czwartekŚwięto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny przeżywać będzie dk. Mateusz - z tej okazji życzymy Solenizantowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najśw. oraz łaski przyjęcia święceń kapłańskich.

W sobotę, 23 września organizowany jest wyjazd młodzieży na SYNAJ do Limanowej. Zapisy u ks. Włodzimierza.

W następną niedzielę, z racji wspomnienia św. o. Pio, o godz. 15.00 odbędzie się Adoracja Eucharystyczna. O godz. 16.00 będzie Msza św. w intencji Grupy Modlitwy. Po Mszy św., w sali katechetycznej będzie spotkanie członków Grupy. Na spotkaniu gościem będzie pan Włodzimierz Oleksy z Muszyny, który w czerwcu pielgrzymował pieszo do grobu o. Pio. we Włoszech.

Spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów z grupy 26 odbędzie się w niedzielę, 24 września, o godz. 15.00 w kaplicy w Siołkowej. Po Eucharystii będzie spotkanie przy ognisku.

Bóg zapłać pani Barbarze Walawskiej za dar numizmatyczny dla parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek – Halina Gawlik, Piotr Nalepa,  Tadeusz Krok, Jarosław Krok, Paweł Jaworecki.

W sobotę – Dorota Wiatr, Jerzy Oracz, Wiesław Łatka, Franciszek Rzemiński, Żaneta Szczygieł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.09.2017 r.

Dzisiaj w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania – zachęcamy do gorliwej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Zmiana Tajemnic Różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 7.00.

­W środę – zapraszamy Wspólnotę Rodzin na Mszę św., Nowennę i spotkanie po nabożeństwie.

W czwartek14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się nabożeństwo pasyjne. Rozpoczęcie nabożeństwa w kościele, o godz. 17.00. Odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego przejdziemy do „Drogi Krzyżowej” którą zwieńczymy Mszą św. w kaplicy na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie. Prosimy strażaków o organizację ruchu na drodze, a wszystkich uczestników o należyte skupienie i pobożny udział w nabożeństwie.

W następną niedzielę – zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Spotkanie Akcji Katolickiej – o godz. 15.00.

W niedzielę, 17 września w Ptaszkowej będzie odpust ku czci Matki Bożej Radosnej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek – Marian Rumin, Damian Durałek, Jadwiga Kmak, Bogdan Kmak, Rajmund Gucwa. W sobotę – Antoni Szczepanek, Michał Durlak, Tomasz Durlak, Waldemar Kopczyński, Grzegorz Znamirowski.

W zakrystii można zakupić Kalendarz Rolnika.

Administrator: ks. St. B.