piątek,

św. Rity z Cascia, zakonnicy - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Heleny, Wiesławy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.05.2015 r.

Dzisiaj – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo Majowe - o godz. 15.30.

W Grybowie jest dzisiaj odpust z racji wspomnienia Matki Bożej Przedziwnej.

W tym tygodniu młodzież klas III gimnazjalnych przyjmie Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. W ramach bezpośredniego przygotowania, tzn. „Jasnych Dni” zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców:

W poniedziałek – na Mszę św. i Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00.

We wtorek na Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00.

W środę – na Spowiedź św. od godz. 17.30 oraz Mszę św. i Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00. Po nabożeństwie będzie próba przed Bierzmowaniem dla kandydatów i świadków.

W czwartek – Ksiądz Biskup udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania w czasie Mszy św., o godz. 18.00 w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Prośmy Boga, aby łaskawie napełnił młodych ludzi światłem i mocą Ducha Świętego.

W sobotę – odpust w Polnej z racji wspomnienia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Za tydzień, w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Informujemy, że w naszej Parafii spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży są w następujących terminach:

Ministranci ze szkoły podstawowej – w poniedziałki, o godz. 17.00;

Kandydaci na ministrantów /aspiranci/ – w środy, o godz. 17.00;

Lektorzy – w środy, o godz. 19.00;

Dziewczęca Służba Maryjna – w piątki, o godz. 17.00;

Młodzieżowa Grupa Apostolska – w piątki, o godz. 19.00.

Bóg zapłać Parafii Kamienica za ofiarowanie desek na rozbudowę kościoła. Dziękujemy rodzicom kandydatów do Bierzmowania za ufundowanie lichtarza. Bóg zapłać panom za pomoc na budowie i za pracę w lesie przy pozyskaniu drewna. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Beata Szymczyk, Anna Oleksy, Józef Jasiński, Marek Forczek, Mateusz Gołyźniak. W sobotę – Adam Mirek, Marian Migacz, Anna Homa, Józef Waz, Mateusz Kmak.

Gimnazjum w Stróżach zaprasza na XIII Majówkę Gimnazjalną, która odbędzie się dzisiaj, 17 maja, od godz. 14.00. W programie liczne atrakcje, m.in.: kabareton, zjeżdżalnia dla dzieci oraz loteria fantowa. Fundusze zebrane podczas majówki przeznaczone zostaną na uroczystość nadania szkole imienia i poświęcenie sztandaru.

Informujemy, że w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżach został otwarty Prywatny Gabinet Logopedyczno – Pedagogiczny „KOKO”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.05.2015 r.

Dzisiaj Zmiana Tajemnic Różańcowych – po Mszy św. o godz. 7.00. Rocznica I Komunii św. – na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na wsparcie osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

Nabożeństwo Majowe będzie dzisiaj o godz. 15.30.

W poniedziałek – Z racji Dni Krzyżowych Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie na Zawodziu /na Kowalni/ - koło państwa Jamro, o godz. 18.00.

We wtorek – Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie na Berdechowie - u pani Wiesławy Tarasek, o godz. 18.00.

W środę – Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie w Słopnej - u państwa Liszków, o godz. 18.00. Spotkanie Wspólnoty Rodzin będzie na plebanii, o godz. 19.30.

W czwartek – Święto św. Macieja. Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie na Wyskidziankach - u państwa Gucwów, o godz. 18.00.

W piątek – Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę – Święto św. Andrzeja Boboli – Imieniny Pasterza diecezji, Bpa Andrzeja Jeża.

Za tydzień, w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży.

Bóg zapłać rodzinie Zofii i Romana Grgiel za ufundowanie podstawy pod paschał, dziękujemy rodzicom dzieci klas drugich oraz dwóm anonimowym rodzinom za ufundowanie lichtarzy. Bóg zapłać firmie pana Pawła Hajdugi za istotną pomoc przy pracach związanych z wzmocnieniem fundamentów. Dziękujemy panom za pomoc na budowie. Bóg zapłać za oprawę liturgiczną i pomoc w organizacji odpustu parafialnego. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Jan Kmak, Lidia Michalik, Piotr Wojtarowicz, Urszula Kruczek, Stefan Pociecha. W sobotę – Bogusław Matusik, Karol Gryboś, Stanisław Abram, Marek Abram, Ryszard Sobolewski.

Informujemy, że w związku z przeniesieniem oddziału szpitalnego z Fundacji do nowego budynku, wigilijna Msza św. z liturgią niedzielną będzie sprawowana w sobotę, o godz. 19.00 w Hospicjum – w kaplicy im. Chrystusa Króla.

W związku z organizacją Festynu Parafialnego na rzecz rozbudowy naszego kościoła Komitet Organizacyjny wraz z ks. Włodzimierzem zwrócą się w najbliższych dniach do właścicieli sklepów i firm z prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe tegoż festynu. Zachęcamy do nabywania „Cegiełek na rozbudowę kościoła”.

Sołtys wsi Stróże ogłasza, że odbiór podatku oraz opłat za odpady komunalne będzie w czwartek w Remizie OSP i w piątek w Ośrodku Zdrowia, w godz. od 15.00 do 18.00. Natomiast odbiór odpadów komunalnych i wielkogabarytowych będzie w poniedziałek, 11 maja.

Administrator: ks. St. B.