Menu

Dzisiaj jest

niedziela,
04 grudnia 2016

(339. dzień roku)

Święta

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
326297

Statystyki

statystyka

Zegar

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 4.12.2016 r.

 

Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W zakrystii kościoła można nabywać świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

Trwa święty czas adwentu, starajmy się go przeżyć w duchu pogłębionej pobożności. W miarę możliwości gromadźmy się na Mszach św. roratnich, które w tym tygodniu będą: w poniedziałek, środę i piątek – wieczorem, o godz. 17.00; oraz we wtorek i sobotę – rano, o godz. 6.30.

W poniedziałek - wieczorem, po Mszy św. roratniej odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem dla Dziewczęcej Służby Maryjnej, ministrantów, lektorów i młodszej grupy młodzieżowej.

W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 9.00 i 17.00.

Za tydzień, w niedzielę – Zmiana Tajemnic Różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 15.00 będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

W okresie adwentu staramy się pamiętać o najuboższych. Z tej racji w sklepach spożywczych na terenie Parafii wystawione są kosze Caritas, do których można składać produkty spożywcze i środki czystości. Z tych darów Parafialny Oddział Caritas zrobi świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim szczodrym ofiarodawcom i właścicielom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na rozbudowę kościoła, dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Mateusz Gołyźniak, Adam Mirek, Marian Migacz, Marcin Kłapacz, Grzegorz Homa. W sobotę – Józef Waz, Józef Kmak, Mateusz Kmak, Edward Witek, Grzegorz Gryboś.

Dekanalne spotkanie ewangelizacyjne dla mężczyzn po bierzmowaniu odbędzie się w sobotę, 10 grudnia, w godz. od 14.00 do 18.00 w Grybowie. W programie konferencje, modlitwa i Eucharystia.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Jadwiga Kantor i śp. Jan Łukasik. Wieczne odpoczywanie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 27.11.2016 r.

 

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.

W okresie adwentu, w dni powszednie będą odprawiane roraty. W poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godzinie 17.00. We wtorki, czwartki i soboty - rano, o godz. 6.30. Wszystkie dzieci zapraszamy zwłaszcza wieczorem - koniecznie z lampionami. Rano przed roratami będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, zaś wieczorem pół godziny przed Mszą św. odmawiany będzie różaniec.

Tradycyjnie, w okresie adwentu panowie organiści – Grzegorz i Karol rozprowadzać będą w parafii opłatki na stół wigilijny. Poświęcone opłatki będzie można otrzymać w zakrystii ministranckiej znajdującej się obok przedsionka kościoła. Ofiary składane przy tej okazji są formą wdzięczności za gorliwą służbę organistów w naszym kościele. W imieniu panów Grzegorza i Karola – dziękujemy za ofiary i wszelką życzliwość.

W poniedziałek Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio będzie o godz. 16.00.

W środę Święto św. Andrzeja Apostoła. Spowiedź dla uczniów szkół podstawowych będzie od godz. 16.00.

W pierwszy czwartek – Akcja Katolicka zaprasza na Godzinę Świętą z modlitwą o powołania, która rozpocznie się o godz. 16.00. W czasie adoracji będzie spowiedź św. dla młodzieży. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. dla uczniów z klas III gimnazjalnych wraz z rodzicami.

W pierwszy piątek – Wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 15.30. Roraty dla dzieci będą o godz. 17.00. Spowiedź będzie pół godziny przed nabożeństwami. W tym dniu odbędzie się comiesięczne nabożeństwo misyjne połączone ze składką na misje.

W pierwszą sobotę – Roraty i Wotywa o Niepok. Sercu NMP – o godz. 6.30. Od godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych. W kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

Za tydzień, w niedzielę – składka na rozbudowę kościoła. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Bóg zapłać panom za prace na budowie. Dziękujemy za wykonanie dekoracji adwentowej, dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Bogusław Matusik, Marcin Gruca, Karol Gryboś, Stanisław Abram, Marek Abram. W sobotę – Ryszard Sobolewski, Anna Oleksy, Krzysztof Szymczyk, Józef Jasiński, Marek Forczek.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Marta Podwika. Wieczne odpoczywanie …

OSP w Stróżach informuje, że jak co roku strażacy w okresie przedświątecznym odwiedzą domy z życzeniami i pamiątkowymi kalendarzami. W tym roku strażacy zbierają datki na zakup nowszego samochodu pożarniczego, gdyż obecny jest w krytycznym stanie. Prosimy o życzliwe przyjęcie strażaków i wsparcie tego szczytnego celu.

Administrator: ks. St. B.