Menu

Dzisiaj jest

sobota,
22 października 2016

(296. dzień roku)

Święta

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
319028

Statystyki

statystyka

Zegar

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23.10.2016 r.

 

Dzisiaj  Obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Cały Kościół modli się za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w niedzielę o godz. 15.30 i w dni powszednie o godz. 17.00.

Przypominamy o wypominkach. Zwyczajowo w wypominkach rocznych wspominamy najbliższych krewnych zmarłych natomiast w wypominkach listopadowych wspominamy zarówno bliskich jak i dalszych krewnych i przyjaciół, którzy odeszli do wieczności.

W  piątek – Święto św. Szymona i Judy Tadeusza.

W piątek, od godz. 14.00, odbędzie się Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W następną niedzielę – obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

Dekanalne spotkanie młodzieży w formie „Nocy Świętych” będzie w Ptaszkowej, w poniedziałek,  31 października, w godz. od 19.30 do 21.30.

Bóg zapłać panom za pracę na budowie. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Bogdan Potok, Adam Rodak, Sławomir Szafraniec, Stanisław Tarasek, Władysław Obrzut. W sobotę – Jacek Rodak, Stanisław Łukasik, Stanisław Święs, Krzysztof Święs, Stanisław Kulka.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Wacław Przetacznik. Wieczne odpoczywanie …

Wójt Gminy Grybów zaprasza nauczycieli i sympatyków szkoły na Koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbędzie się dzisiaj, w niedzielę, 23 października, o godz. 14.30 w ZSP w Stróżach. Wystąpi sopranistka pani Urszula Rojek z akompaniamentem pianistki pani Megumi Otsuka. Po koncercie artystki wraz z Nauczycielski Chórem „Gaude”  będą śpiewać i grać w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 16.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16.10.2016 r.

 

Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe będzie o godz. 15.30, a w ciągu tygodnia – o godz. 17.00.

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj w parafiach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

W tym tygodniu wypada wspomnienie św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim osobom, które poświęciły swoje życie posłudze chorym życzymy wytrwałości, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Łukasza oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę na Mszę św., Nowennę i Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00.

W sobotę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

W przyszłą niedzielę – obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Będziemy się modlić za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

Przypominamy, że kartki z wypominkami składamy osobiście w kancelarii parafialnej po Mszach św. lub przed nabożeństwem wieczornym. Prosimy nie rzucać wypominek na składkę.

Bóg zapłać panom, którzy w tym tygodniu pracowali na budowie. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek – Piotr Głąb, Jacek Gryzło, Łukasz Wiśniewski, Stanisław Mikulski, Wojciech Mikulski.

W sobotę – Grzegorz Jamro, Antoni Kalisz, Marcin Kalisz, Marek Górowski, Jan Święs.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Edward Smykla. Wieczne odpoczywanie…

Klub Honorowych Dawców Krwi przy gabinetach „Adma” w Grybowie zaprasza na akcję oddawania krwi, która odbędzie się w niedzielę, 23 października.

Green Office Ecologic wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu pozyskiwania środków na rzecz misji. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w kolejnej zbiórce. Zużyty sprzęt prosimy przywozić na plac kościelny w najbliższy wtorek i środę do godz. 9.30.

Administrator: ks. St. B.