19 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18.02.2018 r.

Dzisiaj – Droga Krzyżowa będzie o godz. 8.30, a Gorzkie Żale - o godz. 10.30 i 15.30.

W piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 15.00, dla dorosłych o godz. 17.00.

Za tydzień, w niedzielę – zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni.

Dosprzątania prosimynastępującerodziny:  W poniedziałek: Franciszek Znamirowski, Wanda Gad, Magdalena Niepsuj, Jan Taszycki, Jerzy Jemioła. W sobotę: Marek Klimek, Tomasz Janusz, Jacek Szczepanek, Józef Hotloś, Maria Kwarcińska.

Diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz zachęca do słuchania w okresie Wielkiego Postu nowych audycji: Spotkania z bratem  Jackiem Hajnosem, dominikaninem - w każdy piątek, o godz. 17.05, „Radiowe Rozmowy Rekolekcyjne – Droga do szczęścia” z udziałem dra Jacka Pulikowskiego - w każdą sobotę, o godz. 15.30. Ponadto radio transmitować będzie z kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie  "Drogę Krzyżową" (piątek, godz. 17.20)  oraz "Gorzkie Żale" (niedziela, godz. 16.00). Zachęcamy osoby starsze, chore do włączenia się w modlitwę poprzez duchową łączność dzięki radiowym transmisjom.

16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza św. w katedrze tarnowskiej w sobotę, 24 lutego, o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

Przypominamy, że kancelaria parafialna przy naszej Parafii czynna jest w dni powszednie po porannej lub wieczornej Mszy św. Pragniemy zaznaczyć, że w niedziele i święta kancelaria jest nieczynna. W sprawach małżeńskich narzeczonych przyjmujemy zwykle w piątki po wieczornej Mszy św. /najlepiej po wcześniejszym umówieniu/. Natomiast do chorego lub w sprawach pilnych /np. ustalenia terminu pogrzebu/ - o każdej porze dnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.02.2018 r.

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych polecamy Bogu za przyczyną Matki Bożej z Lourdes, życzymy zdrowia i sił w dźwiganiu krzyża cierpienia. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W naszej Parafii przeżywamy w dniu dzisiejszym nabożeństwo czterdziestogodzinne. Porządek adoracji jest następujący:

Od godz. 8.00 Akcja Katolicka i Caritas

Od godz. 8.30 Grupa Modlitwy o. Pio

Od godz. 10.00 Młodzież, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania

Od godz. 10.30 Dzieci - ministranci, DSM, kandydaci do I Komunii św.

Od godz. 12.00 Centrum

Od godz. 12.30 – Słopna

Od godz. 13.00 – Wyskitna

Od godz. 13.30 – Wyskidzianki - część południowa

Od godz. 14.00 – Berdechów i Wyskidzianki - część północna

Od godz. 14.30 – Stróże Niżne /Stawy, za torami, za lasem/

Od godz. 15.00 – Stróże Niżne od szkoły do Wilczysk

Od godz. 15.30 – Zawodzie i Zagórze

W środę – rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, a równocześnie czas Komunii św. wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W czasie Mszy św. w duchu pokuty odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych, a składka przeznaczona jest na cele charytatywne.

W środę zapraszamy Wspólnotę Rodzin na Mszę św. i Nowennę o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie spotkanie na plebani.

W piątek­ – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 15.00, a dla dorosłych o godz. 17.00.

Za tydzień, w niedzielę – przed Mszą św. o godz. 7.00 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej. O godz. 8.30 będzie Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 10.30 i 15.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach wszystkie dzieci, młodzież oraz dorosłych. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W następna niedzielę składka będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Andrzej Walawski, Mariusz Wierzbiak, Elżbieta Wygoda, Kazimierz Kantor, Teresa Przetacznik. W sobotę: Tadeusz Pruś, Henryk Markowski, Andrzej Święs, Łukasz Święs, Jan Sztaba.

W sobotę, 17 lutego, Grupa Modlitwy o. Pio organizuje wyjazd do Dębicy na Diecezjalny Wielkopostny Dzień Skupienia. Szczegóły na plakacie.

Sołtys wsi Stróże informuje, że zebranie wiejskie odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego, o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej.

Klub Honorowych Dawców Krwi „ADMA” zaprasza na akcję oddawania krwi, która odbędzie się w niedzielę, 18 lutego, w godz. od 8.00 do 13.30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie.

Administrator: ks. St. B.