22 grudnia 2014

Imieniny:
Honoraty, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.12.2014 r.

Przeżywamy czwartą niedzielę adwentu, - starajmy się jak najlepiej przeżyć bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie Akcji Katolickiej będzie dzisiaj, o godz. 14.00.

Szkoła Podstawowa w Stróżach zaprasza mieszkańców Stróż na Jasełka i kiermasz świąteczny, które odbędą się dzisiaj - w niedzielę na sali gimnastycznej. O godz. 14.00 rozpocznie się kiermasz, a o godz. 16.00 – Jasełka.

Roraty będą jeszcze w poniedziałek, o godz. 17.00 oraz we wtorek i środę, o godz. 6.30.

W środę -Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa; zaśpiewajmy kolędę; pomódlmy się w gronie rodziny, a łamiąc opłatek – złóżmy sobie życzenia. Wieczerzę spożywajmy w poczuciu wdzięczności za łaski, jakich doznaliśmy w tym roku - urządźmy ją według polskiej tradycji. Śpiewając kolędy przeżyjmy w życzliwości cały wieczór. Zachęcamy, aby praktykować stary polski zwyczaj powstrzymania się w Wigilię od pokarmów mięsnych. Msza św., Pasterska będzie o północy. Wcześniej o godz. 23.30 - wspólne kolędowanie przy szopce. Składka z Mszy Pasterskiej o północy przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia.

W czwartek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W piątekŚwięto św. Szczepana. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy Kolędników Misyjnych. O godz. 11.30 - chrzest dzieci. Po każdej Mszy św. - poświęcenie owsa. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Porządek Mszy św. w pierwszy i drugi dzień „Świąt” będzie  jak w każdą niedzielę.

Informujemy, że biskupi w Polsce udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 26 grudnia 2014 r., w Święto św. Szczepana Męczennika.

W sobotę – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

Za tydzień, w niedzielę – Święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Bóg zapłać panu Marcinowi Gurbie za wykonanie toalet. Dziękujemy panom Stanisławowi Grucy i Markowi Abramowi za pomoc w pozyskiwaniu materiałów budowlanych i wykończeniowych. Bóg zapłać za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Krystyna Iwańska, Wiesław Janowski, Władysław Olszanecki, Krzysztof Olszanecki, Rafał Sowa. W sobotę: Antoni Gryboś, Stanisław Bogusz, Józef Gniadek, Wiktor Lesiecki, Krzysztof Semla.

Dla lektorów i młodzieży z Grupy Apostolskiej, którzy w wyjątkowy sposób chcą przywitać Nowy Rok 2015 organizowany jest wyjazd do Krynicy na „Sylwestra Ludzi Gór”. W programie m.in. zdobycie szczytu Jaworzyny Krynickiej, Pasterka Noworoczna przy Schronisku PTTK, przywitanie Nowego Roku na szczycie Jaworzyny, pokaz sztucznych ogni i wspólna zabawa. Zapisy u ks. Włodzimierza.

"Młodzieżowy Chór Bazyliki Mniejszej w Grybowie wspólnie z Orkiestrą Smyczkową serdecznie zapraszają na koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę, 28 grudnia, o godz. 18.00 w Bazylice Mniejszej w Grybowie.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Maria Wójcik. Wieczne odpoczywanie…

Administrator: ks. St. B.