20 lutego 2017

Poniedziałek, Rok A, I Dzień powszedni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.02.2017 r.

Przeżywamy 7 niedzielę zwykłą.

W środę – po Mszy św. i Nowennie będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej - godz. 18.00 na plebani.

Za tydzień, w niedzielę składka przeznaczona będzie na ubezpieczenie Parafii.

Z racji „Nabożeństwa 40-to godzinnego” będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja pomiędzy Mszami. Porządek adoracji będzie następujący:

Od godz. 8.00 Akcja Katolicka i Caritas

Od godz. 8.30 Grupa Modlitwy o. Pio

Od godz. 10.00 Młodzież, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania

Od godz. 10.30 Dzieci - ministranci, DSM

Od godz. 12.00 Centrum

Od godz. 12.30 – Słopna

Od godz. 13.00 – Wyskitna

Od godz. 13.30 – Wyskidzianki - część południowa

Od godz. 14.00 – Berdechów i Wyskidzianki - część północna

Od godz. 14.30 – Stróże Niżne /Stawy, za torami, za lasem/

Od godz. 15.00 – Stróże Niżne od szkoły do Wilczysk

Od godz. 15.30 – Zawodzie i Zagórze

Przedstawiciele poszczególnych rejonów mogą zgłosić się w środę po materiały na adorację.

W przyszłą niedzielę, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w związku z organizowaną parafialną pielgrzymką do Fatimy – zapraszamy wszystkich uczestników.

Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i wszelkie gesty życzliwości.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Maria Dziedziak, Krzysztof Baran, Kazimierz Walawski, Tadeusz Romanek, Marcin Sroka.

W sobotę: Krzysztof Matusik, Kazimierz Matusik, Tadeusz Stachura, Jerzy Matusik, Roman Grygiel.

Sołtys wsi Stróże ogłasza odbiór nakazów płatniczych na 2017 r. We wtorek – w Remizie OSP, a w piątek – w Ośrodku Zdrowia, w godz. od 14.00 do 17.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 12.02.2017 r.

Dzisiaj – Zmiana Tajemnic Różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 7.00, a spotkanie Akcji Katolickiej - o godz. 15.00.

We wtorek – Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

Za tydzień, w niedzielę – będzie składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Maria Durlak, Paweł Mocek, Bogusław Mól, Paulina Moskała, Marek Gruca.

W sobotę: Henryk Lichoń, Grzegorz Lichoń, Czesław Lichoń, Michał Potok, Józef Dudziak.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Helena Krok. Wieczne odpoczywanie…

Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego prowadząca Ośrodek dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Tarnowie i Nowym Sączu zachęca osoby, które doświadczyły lub doświadczają skutków przestępstwa do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, psychologicznych oraz wsparcia materialnego. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do siedziby głównej Ośrodka, mieszczącej się w Tarnowie, przy ul. Krakowskiej 13/10 lub do filii w Nowym Sączu, ul. Nawojowska 17a.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Prywatnych Gabinetach Lekarskich „ADMA” w Grybowie zaprasza stałych i nowych krwiodawców na akcję oddawania krwi, która odbędzie się w niedzielę, 19 lutego, od godz. 8.00 do 13.30 w Gabinetach przy ul. Grunwaldzkiej 36. Pobierana będzie również krew w ilości 5 ml. od chętnych krwiodawców na oznaczenie kodu genetycznego szpiku kostnego.

Administrator: ks. St. B.