29 marca 2015

Imieniny:
Cyryla, Wiktoryna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 29.03.2015 r.

Przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. O godz. 10.00 gromadzimy się na placu przed plebanią, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, a następnie rozpocznie się procesja do kościoła na uroczystą Mszę św. Po Mszy św. będzie konkurs palm, któremu patronuje Akcja Katolicka.Gorzkie Żale będą o godz. 11.15 i 15.30. W zakrystii kościoła można nabyć baranki i paschaliki wielkanocne.

W okresie przedświątecznym  pamiętajmy o najuboższych. W sklepach spożywczych na terenie Parafii wystawione są do wtorku kosze Caritas, do których można składać produkty spożywcze i środki czystości. Z tych darów Parafialny Oddział Caritas robi świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim szczodrym ofiarodawcom.

Wielki Poniedziałek - nabożeństwo pasyjne Grupy Modlitwy o. Pio będzie o godz. 16.00.

Wielki Czwartek - Dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Grupa Modlitwy o. Pio adoruje od godz. 21.00.

Wielki Piątek - Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 7.00. W tym dniu Droga Krzyżowa będzie o godz. 10.00 i 16.30. Na Drogę Krzyżową o godz. 10.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci, młodzież i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Rozpoczęcie Liturgii Męki Pańskiej nastąpi o godz. 17.00. Po Liturgii Słowa będzie adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale – trzy części i adoracja do godz. 23.00. Młodzież adoruje od godz. 21.00. Wspólnota Rodzin adoruje od godz. 22.00. Bardzo prosimy parafian o przybranie przydrożnych Krzyży. Strażaków prosimy o trzymanie straży przy Grobie Pańskim. Przypominamy wszystkim, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.

Wielka Sobota - Adoracja Pana Jezusa w Grobie rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego - o godz. 7.00. Od godz. 13.00 adorację prowadzi Akcja Katolicka. Poświęcenie pokarmów: w kościele - od godz.: 9.00 do 13.00 – co pół godziny; Wyskitna - o godz. 10.00; Słopna - o godz. 11.00; Stróże Niżne - o godz. 12.00. Rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej nastąpi o godz. 20.00. Po poświęceniu ognia będzie Liturgia Słowa, następnie poświęcenie wody chrzcielnej, Msza św. i Procesja Rezurekcyjna. Bardzo prosimy o przyniesienie świec i przygotowanie feretronów oraz sztandarów na procesję.

Przyszła niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. W Niedzielę Wielkanocną składka przeznaczona będzie na rozbudowę kościoła, a w Poniedziałek Wielkanocny składka będzie na KUL i PAT. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę.

Bóg zapłać: Ks. Włodzimierzowi i młodzieży z naszej Parafii za przedstawienie w miniony piątek Misterium Męki Pańskiej. Dziękujemy Parafii w Kamienicy za ofiarowanie drewna na rozbudowę kościoła. Bóg zapłać panom z Zespołu „Kowalnia” za odśpiewanie Pasji. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny - w poniedziałek: Mieczysław Szczepanek, Stanisław Baran, Adam Baran, Władysław Kantor; w sobotę, po Rezurekcji: Piotr Głąb, Stanisław Mikulski, Wojciech Mikulski, Grzegorz Jamro, Antoni Kalisz, Marcin Kalisz.

Spotkanie Grupy Młodzieżowej i próba scholi liturgicznej będzie w Wielką Środę, o godz. 18.00.

Zbiórka dla wszystkich ministrantów – w Wielki Czwartek, o godz. 10.00.

Zbiórki dla wszystkich lektorów będą w czasie Triduum Paschalnego – o godz. 9.00.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Wyskitnej serdecznie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który rozpocznie się dzisiaj, o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej.

Rozpoczęły się przygotowania do Festynu Parafialnego. Na obecnym etapie przygotowywane są „cegiełki na rozbudowę kościoła”. Co roku nabycie takiej cegiełki wiązało się z możliwością wylosowania atrakcyjnych nagród głównych. Stąd też i w tym roku szukamy Sponsorów, którzy by takie nagrody mogli ufundować. Osoby mogące nam w ten sposób pomóc prosimy o kontakt.

Administrator: ks. St. B.