sobota,
30 kwietnia 2016

Sobota. Dzien powszedni albo wspomnienie sw. Piusa V, papieza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 01.05.2016 r.

Dzisiajw naszej Parafii na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się Uroczystość I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci klas drugich, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, aby przez całe życie były wierne Bogu i Ewangelii. W ramach „Białego Tygodnia” dzieci z rodzicami przychodzić będą na wieczorowe nabożeństwa, a we wtorek na sumę odpustową.

Nabożeństwa majowe będą dzisiaj i w Odpust o godz. 15.30, a w dni powszednie o godz. 18.00.

W poniedziałek – Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I Piątkiem i  Odpustem będzie o godz. 16.00. Msza św. o urodzaje będzie o godz. 18.00.

We wtorek, 3 maja – Odbędzie się Odpust z okazji Uroczystości NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i naszej Parafii. Msze św. w naszym kościele będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Uroczysta suma odpustowa z procesją będzie o godz. 11.00. Na sumę zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, poczty sztandarowe, stowarzyszenia, zespół „Kowalnia”, strażaków i w miarę możliwości jak najliczniejszą rzeszę wiernych. DSM przychodzi na godz. 10.30. Słowo Boże będzie głosił i celebrował sumę odpustową ks. prałat Kazimierz Markowicz, proboszcz Parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu.

W środę – Próba przed Rocznicą I Komunii św. dla dzieci z klas trzecich będzie o godz. 16.30. Z racji wspomnienia św. Floriana zapraszamy Strażaków na Mszę św. o godz. 18.00.

W pierwszy czwartek – Akcja Katolicka zaprasza na Godzinę Świętą z modlitwą o powołania, która rozpocznie się o godz. 17.30.

W czwartek, 5 maja będą spotkania dla uczniów klas II gimnazjalnych i ich rodziców w ramach przygotowania do egzaminu przed Bierzmowaniem. Kl. IIa – godz. 15.30, kl. IIb – 16.15, kl. IIc – 17.00.

W pierwszy piątek – Święto św. Filipa i Jakuba. Msze św. będą o godz. 6.30, 15.30 i 18.00 oraz comiesięczne nabożeństwo misyjne połączone ze składką na misje. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Młodzież zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 19.30.

W pierwszą sobotę – Msza św. ku czci NMP będzie o godz. 6.30. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 8.00. W kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

W niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rocznica I Komunii św. będzie na Mszy św. o godz. 11.30. Odpust z racji Uroczystości św. Stanisława będzie w Binczarowej.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękujemy panom, którzy w minionym tygodni pracowali na budowie. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni. Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Piotr Mól, Halina Mika, Łukasz Kantor, Zygmunt Kmak, Dariusz Cinal. W sobotę – Marcin Bednarek, Tomasz Bernasiewicz, Józef Świderski, Adam Szura, Marcin Krok.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Bogdan Szczocarz. Wieczne odpoczywanie…

W czwartek, 5 maja w Grybowie poranne Eucharystie o godz. 6.30 i 7.00 będą sprawowane za maturzystów. O godz. 7.30 Msza św. będzie sprawowana przy obecności symboli ŚDM – „Krzyża i Ikony MB Śnieżnej”

W związku z organizacją Festynu Parafialnego na rzecz rozbudowy naszego kościoła od dziś można nabywać „cegiełki na rozbudowę kościoła”. Zachęcamy do nabywania i pomocy w rozprowadzaniu „cegiełek”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.04.2016 r.

Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. Msza św. dla Akcji Katolickiej będzie o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

W odpowiedzi na apel Papieża, dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone Kościołowi na Ukrainie.

W poniedziałek – Święto św. Marka, Ewangelisty. O godz. 17.00 będzie Nabożeństwo Drogi Światła prowadzone przez Grupę Modlitwy O. Pio. O godz. 18.00 - Msza św. połączona z modlitwą błagalną o urodzaje.

W czwartek  o godz. 17.00 odbędzie się próba przed Uroczystością I Komunii św. dzieci z klas II.

W sobotę – Spowiedź św. przed I Komunią św. i Odpustem będzie o godz. 10.00.

W następną niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30 w naszej Parafii będzie Uroczystość I Komunii św. Dzieci i rodzice zbierają się przed kościołem, o godz. 11.15. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dzieci z klas drugich.

W niedzielę, 1 maja Nabożeństwo Majowe będzie o godz. 15.30. Składka przeznaczona będzie na rozbudowę kościoła.

Bóg zapłać Parafii NMP Wniebowziętej w Kąclowej za złożone ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękujemy panu Wiesławowi Wiatrowi za sporządzenie ważnych dokumentów. Bóg zapłać za złożone ofiary na ubezpieczenie Parafii. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Lucjan Grzesiak, Maciej Jasiński, Piotr Gryzło, Michał Przetacznik, Paweł Mól.

W sobotę, o godz. 13.00: Rodzice dzieci z klas II.

W związku z kanonizacją bł. ojca Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się 5 czerwca w Watykanie, organizowana jest diecezjalna pielgrzymka na Uroczystość Kanonizacji. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w Parafii Podegrodzie do 6 maja. Szczegóły – na plakacie i na stronie internetowej Parafii Podegrodzie.

Wójt Gminy Grybów zaprasza mieszkańców Gminy na bezpłatną projekcję filmu „Bogowie”, która odbędzie się we wtorek, 3 maja o godz. 16.00 w Kinie „Biała” w Grybowie. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kinie „Biała” do 25 kwietnia, w godz. od 10.00 do 18.00.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok. Więcej informacji na stronie internetowej Agencji.

Administrator: ks. St. B.