sobota,
25 listopada 2017

Czytania:

• Ewangelia:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.11.2017 r.

Dzisiaj w 33 Niedzielę Zwykłą przeżywamy Światowy Dzień Ubogich.

Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W piątek – Spotkanie formacyjne "Młodzi na progu" dla uczniów klas III gimnazjum, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania – o godz. 18.00

W sobotę, o godz. 19.00 w Hospicjum, z racji wigilii Uroczystości Chrystusa Króla odbędzie się Msza św. w intencji chorych przebywających w tym ośrodku oraz zmarłych w ostatnim roku.

W następną niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Z okazji wspomnienia św. Katarzyny zapraszamy wszystkich Kolejarzy, zarówno obecnie pracujących, jak i emerytów i rencistów na uroczystą Mszę św., która odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 26 listopada, o godz. 11.00.

Za tydzień, w niedzielę będzie składka na ogrzewanie kościoła.

Bóg zapłać panom za pomoc w pracach remontowo-budowlanych. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Lucjan Grzesiak, Maciej Jasiński, Piotr Gryzło, Michał Przetacznik, Paweł Mól. W sobotę: Piotr Mól, Halina Mika, Łukasz Kantor, Zygmunt Kmak, Marcin Bednarek.

Są jeszcze wolne miejsca na planowaną w kwietniu przyszłego roku, parafialną pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Szczegóły i program pielgrzymki na stronie internetowej parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 12.11.2017 r.

Dzisiaj przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Zmiana Tajemnic Różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę­ zapraszamy na Mszę św. i Nowennę osoby należące do Parafialnego Oddziału Caritas. Po nabożeństwie będzie spotkanie na plebani.

W sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc.

W następną niedzielę – przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich.

Bóg zapłać za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Stanisław Łacny, Karol Jaworecki, Andrzej Pokrzyk, Łukasz Pokrzyk, Beata Kalamaszek.

W sobotę: Marek Job, Dawid Job, Zbigniew Wrona, Tomasz Tarasek, Józef Kania.

Informujemy, że w naszej parafii w tym roku w adwencie organizowany będzie kurs przedmałżeński. Kurs będzie w drugą i trzecią sobotę grudnia. Szczegóły przebiegu kursu zostaną podane w niedzielę, 3 grudnia.

W minionym tygodniu do wieczności odeszły śp. Wiktoria Obrzut i Janina Leśniak. Wieczne odpoczywanie…

Sołtys wsi Stróże informuje, że w poniedziałek, 13 listopada z powodu remontu zamknięty będzie most na rzeką Białą na Zawodziu.

Administrator: ks. St. B.