sobota,
27 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28.08.2016 r.

Dzisiaj – w ostatnią niedzielę sierpnia dziękujmy Panu Bogu za miniony czas wakacji i prosimy o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży i nauczycieli na czas nauki.

Decyzją Księdza Biskupa dzisiaj rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej Parafii ks. mgr Stanisław Knurowski. Ks. Stanisław pochodzi z Parafii Narodzenia NMP w Rajbrocie. Święcenia Kapłańskie przyjął w 2014 r. i przez dwa lata pracował w Parafii Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej. Nowemu Księdzu Wikariuszowi życzymy wiele łask Bożych i opieki NMP Królowej Polski.

W poniedziałek – nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio będzie o godz. 17.00.

W środęz racji zbliżającego się rozpoczęcia roku szkolnego i pierwszego piątku miesiąca będzie spowiedź św. dla dzieci i młodzieży, od godz. 16.00.

W czwartek – Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stróżach przychodzą na godz. 8.15 pod budynek szkoły, skąd wraz ze sztandarem udadzą się do kościoła. Msza św. w kościele dla uczniów Szkół Podstawowych z Wyskitnej i Stróż będzie o godz. 8.30. Msza św. dla młodzieży z Gimnazjum - o godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby ministranci i lektorzy służyli w czasie Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego, a dziewczynki należące do DSM, aby przyszły na próbę o godz. 7.45. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na wspólną modlitwę. Informujemy rodziców i uczniów, że podręczniki do religii będzie można zakupić na lekcjach katechezy.

Z racji pierwszego czwartku miesiąca Akcja Katolicka zaprasza na Godzinę Świętą z modlitwą o powołania, która rozpocznie się o godz. 17.00.

W czwartek, 1 września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji poległych za Ojczyznę oraz o pokój na świecie.

­W pierwszy piątek – Wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 15.30 i 18.00. Spowiedź św. będzie pół godziny przed Mszą św. W tym dniu odbędzie się comiesięczne nabożeństwo misyjne połączone ze składką na misje.

W piątek będzie spotkanie DSM – o godz. 16.00, a spotkanie dla kandydatów na ministrantów – o godz. 17.00. Natomiast młodzież zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 19.30.

W pierwszą sobotę – Wotywa o Niepok. Sercu NMP będzie o godz. 6.30.Od godz. 8.00 udamy się do chorych. W kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

W najbliższą niedzielę – składka na rozbudowę kościoła.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Marek Stępień, Piotr Stępień, Jan Machaj, Andrzej Krok, Piotr Romański.

W sobotę: Adam Krok, Wojciech Musiał, Janusz Musiał, Krzysztof Szczygieł, Piotr Fyda.

Próba przed ślubowaniem dzieci z klas I. będzie w poniedziałek, 29 sierpnia, o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Stróżach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.08.2016 r.

Przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 9.00 pragniemy pożegnać ks. Piotra Maśnicę, który decyzją Ks. Biskupa został skierowany do pracy duszpasterskiej w Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Ks. Piotrowi wyrażamy podziękowanie za posługę w naszej parafii, gratulujemy nowej placówki i życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej w pracy duszpasterskiej.

W środę – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W czwartek wchodzi na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Uroczysta Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie na wałach jasnogórskich o godz. 17.00. Przypominamy, że odjazd autokarów wiozących pielgrzymów na wejście PPT będzie we wtorek, 25 sierpnia, o godz. 4.45. Autobusy będą zaparkowane na drodze wzdłuż ogrodzenia kościoła. Tych parafian, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w jasnogórskich uroczystościach zachęcamy do wysłuchania Mszy św. z Jasnej Góry w Radio RDN.

W piątek– Uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Bóg zapłać  za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek: Paweł Żarnowski, Marcin Kafel, Sylwia Ziomek, Marek Szpila, Jurek Klimek.

W sobotę: Bogumiła Rucka, Grzegorz Leśniowski, Zuzanna Migacz, Wiesław Stępień, Jan Stępień.

Administrator: ks. St. B.