wtorek,
30 maja 2017

Wtorek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, Prezbitera i męczennika, albo wspomnienie św. Zdzisławy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28.05.2017 r.

Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Diecezji Tarnowskiej odbywają się Msze św. prymicyjne nowowyświęconych kapłanów. Wszystkim księżom neoprezbiterom życzymy wiele łask Bożych. Dzisiaj Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i Nabożeństwo Majowe będzie o godz. 15.30.

W poniedziałek – Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio będzie o godz. 17.00.

W środę – Święto Nawiedzenia NMP. Msza św., Nowenna i zakończenie Nabożeństw Majowych będzie o godz. 18.00. Spowiedź św. dla dzieci – od godz. 17.30.

W pierwszy czwartek – Akcja Katolicka zaprasza na Godzinę Święto z modlitwą o powołania, o godz. 17.00. Spowiedź św. dla młodzieży – od godz. 17.30.

W czwartek, 1 czerwca odbędzie się w budynku Gimnazjum egzamin z wiedzy religijnej przed Sakramentem Bierzmowania. Klasa 2a – o godz. 11.10, 2b – o godz. 12.10,  2c – o godz. 13.00. Na egzamin wraz z uczniami klas II zapraszamy rodziców.

W pierwszy piątek – Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 6.30, 15.30 i 18.00 oraz nabożeństwo misyjne i składka na misje. Spowiedź św. – pół godziny przed nabożeństwami.

W piątek, 2 czerwca, o godz. 19.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży udającej się na wakacyjną oazę do Grecji.

W pierwszą sobotę – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP będzie o godz. 6.30.

Kapłani udadzą się z posługą do chorych od godz. 8.00.

W kaplicy na cmentarzu zbierane będą ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00.

Za tydzień, w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka na rozbudowę kościoła.

Bóg zapłać za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Arkadiusz Hajduga, Monika Wojtarowicz, Grzegorz Antosz, Wojciech Wróbel, Krzysztof Wojtarowicz. W sobotę – Jan Morańda, Andrzej Radzik, Janusz Iwański, Piotr Dziedziak, Bogdan Wojtarowicz.

W piątek, 2 czerwca, w godz. od 19.30 do 21.00, w kościele w Ptaszkowej będzie dekanalne spotkanie młodzieży.

W sobotę, 10 czerwca Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt wyjazdu – 45 zł. Szczegóły pielgrzymki – na tablicy ogłoszeń.

W Boże Ciało, 15 czerwca, organizowany jest wyjazd na koncert uwielbieniowy "Jednego Serca, Jednego Ducha" w Rzeszowie. To wydarzenie co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wyjazd na koncert będzie o godz. 14.30 z placu przy kościele, przewidywany powrót po północy. Koszt wyjazdu – 30 zł. Zapisy u księdza Stanisława.

Zachęcamy do nabywania i rozprowadzanie losów – „cegiełek na rozbudowę kościoła”.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Zdzisław Nalepa. Wieczne odpoczywanie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.05.2017 r.

Przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną.

Wczoraj w naszej diecezji 28 alumnów przyjęło święcenia diakonatu. Wśród nich był nasz kleryk Mateusz Migacz. Ks. diakonowi Mateuszowi gratulujemy faktu wstąpienia w szeregi duchowieństwa i życzymy, aby wkrótce, da Bóg w przyszłym roku, dostąpił godności święceń kapłańskich.

Dzisiaj Nabożeństwo Majowe w kościele będzie o godz. 15.30. Akcja Katolicka zaprasza na „Majówkę” na Rosochatce, o godz. 16.00.

W poniedziałek – Z racji Dni Krzyżowych Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie w Stróżach Niżnych, pod lasem, przy kapliczce - koło rodziny Tarasków, o godz. 18.00.

We wtorek – Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie na Berdechowie - u pani Wiesławy Tarasek, o godz. 18.00.

W środę – Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie w Słopnej – koło rodziny Liszków, o godz. 18.00.

W czwartek – Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie na Zagórzu przy kapliczce – koło rodziny Szczocarzów , o godz. 18.00.

W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek nie będzie w kościele wieczornej Mszy św. i „Majówki”.

W piątek – Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dzień Matki – wszystkim Mamom życzymy wiele łask Bożych i zadowolenia ze swoich dzieci.

W piątek, 26 maja, po Mszy św. i Nabożeństwie Majowym odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w przygotowanie Festynu Parafialnego.

Za tydzień, w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Bóg zapłać za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek – Damian Święs, Rafał Fyda, Kazimierz Hajduga, Renata Oleksy, Piotr Warzecha. W sobotę – Bogusław Oleksy, Czesław Lichoń, Przemysław Turek, Wiesław Witek, Witold Hajduga.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Grybowie zaprasza na akcję oddawania krwi, która odbędzie się w niedzielę, 28 maja, w godz. od 8.00 do 13.30.

Administrator: ks. St. B.