sobota,
28 maja 2016

Sobota. Dzien powszedni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 29.05.2016 r.

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała – Msza św. z Procesją Eucharystyczną będzie dzisiaj o godz. 10.00, a Nabożeństwo Majowe – o godz. 15.30. W dni powszednie Procesje Eucharystyczne będą po Mszy św. o godz. 18.00.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować poszczególnym rejonom Parafii i członkom Rady Duszpasterskiej za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy strażakom ze Stróż i z Wyskitnej za udział w procesji i za utrzymanie porządku. Dziękujemy pocztom sztandarowym, osobom niosącym feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM, panom Organiście i Kościelnemu, Zespołowi „Kowalnia” oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do większej chwały Bożej – Bóg zapłać!

Dzisiaj w Diecezji Tarnowskiej odbywają się Msze św. prymicyjne nowowyświęconych kapłanów. Wszystkim księżom neoprezbiterom życzymy wiele łask Bożych.

W poniedziałek – Nabożeństwo Grupy Modlitwy O. Pio będzie o godz. 17.00.

We wtorek­ – Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie Nabożeństw Majowych.

W pierwszy czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Akcja Katolicka zaprasza na wspólną modlitwę o powołania o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, Procesja Eucharystyczna oraz błogosławieństwo dzieci.

W pierwszy piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego oraz nabożeństwo misyjne połączone ze składką na misje. Msze św. będą o godz. 6.30, 15.30 i 18.00. W piątek będzie odpust w Gródku. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

Spowiedź św. będzie w środę, czwartek i piątek – pół godziny przed nabożeństwami.

W pierwszą sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – Msza św. o godz. 6.30.

W sobotę nie będzie wizyty u chorych. Do chorych udamy się w późniejszym terminie.

Przypominamy, że w pierwsze soboty miesiąca zbierane są ofiary na fundusz cmentarny w godz. od 9.00 do 12.00 w kaplicy na cmentarzu.

W następną niedzielę – Składka przeznaczona będzie na rozbudowę kościoła. Spotkanie Akcji Katolickiej – o godz. 15.00. Odpust – we Florynce.

Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która przystąpiła do Bierzmowania za ufundowanie kinkietu. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Stanisław Cinal, Łukasz Jurkowski, Adrian Kania, Kazimierz Śliwa, Krzysztof Armatys. W sobotę: Leszek Kopczyński, Krzysztof Kopczyński, Kazimierz Kasztelewicz, Józef Wagner, Tomasz Iwański.

Zachęcamy do nabywania i pomocy w rozprowadzaniu losów „cegiełek” na loterię fantową.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 22.05.2016 r.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy

Na Mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy Srebrny Jubileusz Święceń Kapłańskich ks. Proboszcza Stanisława. Nabożeństwo Majowe będzie o godz. 15.30.

W poniedziałek – o godz. 18.00 będzie Msza św. i Nabożeństwo Majowe dla kandydatów do Bierzmowania. Od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

We wtorek – o godz. 15.30 odbędzie się Bierzmowanie w Białej Niżnej. Próba generalna będzie o godz. 14.30.

Msza św. o urodzaje oraz Nabożeństwo Majowe będzie we wtorek, 24 maja, o godz. 18.00 w Słopnej – u państwa Liszków. W tym dniu nie będzie „Majówki” w kościele.

W środę – po Mszy św. i Nowennie odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w przygotowanie Festynu Parafialnego.

W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 9.00, a po niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po procesji będzie jeszcze Msza św. około godz. 11.00. Trasa procesji przebiegać będzie tak jak w poprzednie lata. Ołtarze przygotowują tradycyjnie wyznaczone rejony Parafii. Do udziału w procesji zapraszamy ministrantów i lektorów, DSM, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne oraz Zespół „Kowalnia”. Prosimy, aby w procesji były niesione feretrony, sztandary, figury i baldachim. Strażaków prosimy o utrzymanie porządku, a kierowców by nie parkowali samochodów na placu przed kościołem. Mamy nadzieję, że wszyscy parafianie zaangażują się w procesję ku chwale Eucharystii. W Boże Ciało składka przeznaczona będzie na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W piątek i sobotęMsza św. o Najświętszej Eucharystii, Procesja i Nabożeństwo Majowe będzie o godz. 18.00.

W piątek o godz. 17.00 będzie spotkanie organizacyjne dla młodzieży, która wyjeżdża w czasie wakacji do Włoch na oazę, na to spotkanie zapraszamy także rodziców. Natomiast o godz. 19.00 będzie spotkanie organizacyjne dla wszystkich udających się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

W następną niedzielę – Msza św. z Procesją Eucharystyczną – o godz. 10.00.

Bóg zapłać  Parafii Kamienica za ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiary na kwiaty i dary do kuchni.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Włodzimierz Ciosek, Grzegorz Job, Andrzej Sztaba, Antoni Kłapacz, Mirosław Jeżak. W sobotę: Wiktor Labut, Krzysztof Lichoń, Kazimierz Sowa, Grzegorz Dyl, Franciszek Grybel.

Społeczność Gimnazjum w Stróżach zaprasza na „Majówkę Gimnazjalną”, która będzie dzisiaj, 22 maja, od godz. 14.00. Na wszystkich gości czekają liczne atrakcje.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Grybowie zaprasza na akcję oddawania krwi, która odbędzie się w niedzielę, 29 maja.

Serdecznie zachęcamy do nabywanie i pomocy w rozprowadzaniu losów - „cegiełek”, z których dochód przeznaczony będzie  na rozbudowę kościoła.

Administrator: ks. St. B.