czwartek,

Imieniny:
Dionizego, Teofila

200590

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28.09.2014 r.

Dzisiaj – Odpust we Florynce z racji św. Michała Archanioła oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość.

W środę – rozpoczynamy miesiąc październik, a z nim Nabożeństwa Różańcowe. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych do wspólnej modlitwy na różańcu. Starajmy się w miarę możliwości jak najczęściej uczestniczyć w nabożeństwie w kościele. Jeśli nie będziemy mogli przybyć do świątyni, to przynajmniej w domach odmawiajmy wspólnie różaniec. Nabożeństwa Różańcowe będą w dni powszednie o godz. 17.00,  a w niedziele o 15.30.

Poświęcenie różańców dla dzieci z klas drugich będzie w środę na Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym spotkanie z rodzicami.

W pierwszy czwartek będzie spowiedź św. przed Uroczystością Wmurowania Kamienia Węgielnego – zapraszamy wszystkich w godz. od 14.00 do 17.00.

Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców będzie w czwartek, o godz. 17.00.

­W pierwszy piątek – Wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 15.30 i 17.00 oraz comiesięczne nabożeństwo misyjne połączone ze składką na misje.

W sobotę – Wotywa o Niepok. Sercu NMP.

Ze względu na liczne przygotowania przed niedzielną uroczystością do chorych udamy się w sobotę, 11 października.

Za tydzień, w niedzielę nasza parafia przeżywać będzie podniosłą Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego w fundamenty rozbudowywanego kościoła. Liturgii przewodniczyć będzie J. E. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 10.00, w czasie której nastąpi akt wmurowania „Kamienia Węgielnego” oraz rozpocznie się sprawowanie nabożeństw w nowej części kościoła. Za tydzień w niedzielę, 5 października nie będzie Mszy św. o godz.. 8.30 i 11.30. Składka przeznaczona będzie na rozbudowę kościoła.

Bóg zapłać Parafii Nawiedzenia NMP w Lipnicy Wielkiej za złożone ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pracę na budowie. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny:

W poniedziałek – Elżbieta Forczek, Maciej Forczek, Waldemar Nosal, Jarosław Grądzki, Stanisław Obrzut.

W sobotę – Krzysztof Mól, Mariusz Ligęza, Robert Bożek, Bogdan Kalamaszek, Bogusław Waśko.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Andrzej Krzeszowski. Wieczne odpoczywanie…

Administrator: ks. St. B.