Menu

Dzisiaj jest

piątek,
27 listopada 2015

(331. dzień roku)

Święta

św. Wirgiliusza - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Waleriana, Wergiliusza

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
261700

Statystyki

statystyka

Zegar

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 22.11.2015 r.

 

Dzisiaj – przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, patronalne Święto Akcji Katolickiej oraz Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed błogosławieństwem odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia w Niedzielę Chrystusa Króla można zyskać odpust zupełny.

Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej - patronki kolejarzy, zapraszamy wszystkich pracowników kolei na uroczystą Mszę św., która odbędzie się w naszym kościele dzisiaj, o godz. 10.00.

Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że w tym tygodniu wypominki listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą w poniedziałek, środę i piątek - pół godziny przed wieczorną Mszą św., o godz. 16.30, a we wtorek, czwartek i sobotę - 10 minut przed poranną Mszą św.

W środę – zapraszamy na Mszę św. i Nowennę wszystkich członków Akcji Katolickiej.

W sobotę – Święto św. Andrzeja Apostoła – odpust w Polnej.

Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu.

Bóg zapłaćza złożone ofiary na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Mariola Święs, Daniel Obrzut, Józef Obrzut, Krzysztof Klocek, Adrian Klocek. W sobotę: Tadeusz Obrzut, Łukasz Obrzut, Barbara Obrzut, Paweł Góra, Paweł Hajduga.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Grybowie zaprasza krwiodawców na akcję oddawania krwi, która odbędzie się dzisiaj, 22 listopada w godz. od 8.00 do 14.00. Pobierana będzie również krew na oznaczenie kodu genetycznego szpiku kostnego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 15.11.2015 r

 

Dzisiaj przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży 2016.

W środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc.

W środę, 18 listopada ks. Włodzimierz organizuje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wyjazd do Zabawy na uroczystości związane z obchodami rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Rodziców prosimy o zmotywowanie młodzieży do udziału w pielgrzymce.

W sobotę, o godz. 19.00 w Hospicjum, z racji wigilii Uroczystości Chrystusa Króla odbędzie się Msza św. w intencji chorych przebywających w tym ośrodku oraz zmarłych w ostatnim roku.

W sobotę, o godz. 11.00 w Grybowie odbędzie się suma odpustowa z racji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

W sobotę, o godz. 17.00 w Grybowie będzie Msza św. z błogosławieństwem lektorów z dekanatu grybowskiego. Z naszej Parafii 10 ministrantów dostąpi godności podniesienia do rangi lektora. Rodziców zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie, a młodzieńcom życzymy gorliwości w czytaniu Słowa Bożego.

W następną niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Z okazji wspomnienia św. Katarzyny zapraszamy wszystkich Kolejarzy, zarówno obecnie pracujących, jak i emerytów i rencistów na uroczystą Mszę św., która odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 22 listopada, o godz. 10.00.

Za tydzień, w niedzielę 22 listopada będzie składka na ogrzewanie kościoła.

Bóg zapłać panom Markowi Kalamaszkowi i Dariuszowi Mordarskiemu za wykonanie żaluzji do okien wentylacyjnych na strychu kościoła. Bóg zapłać za dary do kuchni, sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: W poniedziałek: Bogdan Wojtarowicz, Michał Cisowski, Jan Migacz, Wojciech Kmiecik, Jerzy Matusik. W sobotę: Leszek Mularski, Stanisław Mularski, Ryszard Litawa, Wojciech Rak, Barbara Szymczyk. 

Sołtys wsi Stróże informuje, że odbiór podatku oraz opłat za odpady komunalne odbędzie się we wtorek w remizie OSP i w środę w Ośrodku Zdrowia, w godz. od 15.00 do 17.00.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Krystyna Nowak. Wieczne odpoczywanie…

Administrator: ks. St. B.