sobota,

Duszpasterstwo Lektorów przy parafii NMP Królowej Polski
w Stróżach

Wielki Piątek Męki Pańskiej

29 marca 2013 r. Dzień Męki Pańskiej to dzień najgłębszej żałoby. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę, zgodnie ze starożytną tradycją, Kościół katolicki nie sprawuje Eucharystii. Centralnym punktem piątkowych obchodów jest liturgia Męki Pańskiej.

Błogosławieństwo nowych lektorów

2 grudnia 2012 r. podczas Mszy świętej o godz. 8.30 – Ksiądz Proboszcz Stanisław Betlej – do grona lektorów przyjął dziewięciu ministrantów. Kandydaci przygotowywali się do posługi lektora od września 2012 r. pod kierunkiem opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Włodzimierza Chwałka. Nowymi lektorami zostali: Adrian Baran, Arkadiusz Grygiel, Tomasz Jamro, Michał Łatka, Maciej Sztaba, Krzysztof Gruca, Konrad Ligęza, Kacper Janowski i Piotr Jasiński. Zobacz galerię foto.