sobota,

Czytania:

• Ewangelia:

Msza św. w Kościele Parafialnym

Jesienna Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży w Stróżach rozpoczeła się Mszą św. w Kościele Parafialnym. Uczestniczyły w niej między innymi Warsztaty Terapii Zajęciowej z różnych stron Polski południowej. Mszę św odprawił i kazanie wygłosił miejscowy Proboszcz Ks. Józef Jasiurkowski, który na codzień współpracuje z Fundacją.

Otwarcie Spartakiady

Spartakiadę która odbyła się ze względu na pogodę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Stróżach otworzył P. Minister Zieliński. Uczestniczyli w otwarciu przedstawiciele władz samorządowych ze Starostą Nowosądeckim i Wójtem Gminy Grybów. Nie zabrakło też przedstawicieli parlamentu i sponsorów.

Przeciąganie liny

Na Spartakiadzie uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Brało udział 21 WTZ-tów.

Wręczenie zdobywcom Pucharów

Zmagania sportowe uwieńczone zostały pięknymi pucharami ufundowanymi przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach

Wyróżnienie dla Pana Stanisława Koguta

Minister wręczył P. Stanisławowi Kogutowi Wyróżnienie ministerialne za zasługi na polu pracy na rzecz Niepełnosprawnych.

Uczestnicy Spartakiady

Dwa razy w roku przyjeżdża do Stróż ponad 20 Warsztatów Terapii Zajęciowej, by zmagać się w róznych konkurenchach sportowych i nie tylko.

Zespół Promyczki z Nowego Sącza

Na zakończenie Spartakiady wystąpił Zespół Dziecięcy "Promyczki" z Nowego Sącza pod kierownictwem Ks. Andrzeja Mulki.

ELENI

Spartakiadę uświetnił koncert dobrze znanej wszystkim artystki Eleni z Zespołem. Prawie dwie godziny cudownej muzyki i śpiewu wzruszyły wszystkich uczestników koncertu. Były to niezapomniane chwile

Eleni z Zespołem

Sala wypełniła się swłuchaczami i wielbicielami Artyski pełnej ciepła i serca.

Eleni wraz z Ks. Proboszczem